24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Skatepark nad Ukielem do rozbudowy. Urzędnicy szukają wykonawcy

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Chodzi o skatepark w okolicach Zatoki Miłej w Olsztynie. Projekt jego rozbudowy zwyciężył w budżecie obywatelskim. Teraz ratusz szuka wykonawcy tej inwestycji.

Skatepark, który zimą zamienia się w snowpark, znajduje się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Z obiektu mogą korzystać fani sportów ekstremalnych, ale także ci, którzy zaczynają dopiero przygodę z tego typu formą ruchu. Warto też dodać, że skatepark w CRS Ukiel jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

Rozbudowa skateparku nad jeziorem Ukiel to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców ta propozycja zdobyła blisko 4000 punktów.

Skatepark zostanie rozbudowany

– Na naszym “bowlu” działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji – uzasadniali inwestycję wnioskodawcy. – Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce.

Skatepark z okolicach Zatoki Miłej ma zostać rozbudowany o tzw. małą sekcję uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji, są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy.

Na zaprojektowanie rozbudowywanej części i na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 210 dni. Same prace budowlane i montaż urządzeń mają potrwać nie dłużej niż 115 dni od momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Wartość projektu przed głosowaniem w olsztyńskim budżecie obywatelskim wyceniono na około 500 tys. zł. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do połowy kwietnia.

Źródło: Urząd Miasta w Olsztynie

skatepark
Projekt rozbudowy skateparku Fot. Archiwum UM w Olsztynie

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olsztyn. Przebudowy mola na plaży miejskiej na razie nie będzie
7 miesięcy temu

[…] molo to najbardziej charakterystyczny element Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Obiekt jest jednak w kiepskim stanie technicznym, bo nie był remontowany od prawie 25 lat. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły