29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Pogrzeb posłanki Anny Wasilewskiej odbędzie się w poniedziałek

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Pogrzeb Anny Wasilewskiej odbędzie się w poniedziałek o godz. 12 na cmentarzu w Dywitach koło Olsztyna. Posłanka z Olsztyna zmarła we wtorek.

Jak napisali na Facebooku bliscy śp. Anny Wasilewskiej, przyczyną śmierci były komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji. “Prosimy Was o modlitwę, ciepłe myśli i dobrą energię, którą Ania zawsze emanowała i której nam teraz tak bardzo brakuje” – napisali najbliżsi.

Pogrzeb Anny Wasilewskiej

Pogrzeb posłanki Anny Wasilewskiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek 12 kwietnia w południe na cmentarzu w Dywitach. Wcześniej planowana jest msza święta w Olsztynie, jednak ma być przeznaczona wyłącznie dla najbliższych zmarłej posłanki.

Informacja o śmierci Anny Wasilewskiej spowodowała lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. Zmarłą posłankę w ciepłych słowach wspominali nie tylko parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej, której była członkinią, ale także z innych partii. Annę Wasilewską pożegnały też stowarzyszenia z Warmii i Mazur i kluby sportowe, m.in. Indykpolu AZS Olsztyn, którego była wierną fanką.

Wspomnienia pojawiły się również w piątek na stronie Kancelarii Sejmu. “Jako parlamentarzystka szanowana za aktywność, merytoryczność oraz dążenie do kompromisów. Jak podkreślają współpracownicy śp. Posłanki, była blisko ludzi, starała się pomóc każdemu, kto szukał u niej wsparcia” – napisano.

Polityk i samorządowiec

Anna Wasilewska urodziła się 10 stycznia 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła technologię żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i studium pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie przez kilkanaście lat pełniła funkcję dyrektora. Podjęła także pracę jako nauczyciel akademicki w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Zaangażowała się także w działalność Stowarzyszenia Sportowego Olimpiady Specjalne – Polska.

W 2007 roku została wiceprezydentem Olsztyna. Dwa lata później została dyrektorem departamentu sportu w Urzędzie Marszałkowskim. W wyborach w 2010 roku, z ramienia Platformy Obywatelskiej, została wybrana do sejmiku warmińsko-mazurskiego. Powołano ją następnie na stanowisko członka zarządu województwa.

W 2015 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych i zdobyła mandat poselski z listy PO w okręgu olsztyńskim. Z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję wyborach w 2019 roku (źródło: Wikipedia).

W Sejmie VIII kadencji Anna Wasilewska zasiadała w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Pracowała w zespołach parlamentarnych: ds. języka esperanto (przewodnicząca zespołu), ds. Polski Wschodniej (wiceprzewodnicząca), ds. ochrony Puszczy Białowieskiej, ds. przyszłości Unii Europejskiej, do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego oraz Warmińsko-Mazurskim Zespole Parlamentarnym.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły