19 C
Olsztyn
czwartek, 19 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Nie żyje posłanka Anna Wasilewska. “Trudno uwierzyć”

Musisz przeczytać

Zmarła Anna Wasilewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Miała 63 lata. Informację potwierdził w rozmowie z nami poseł Paweł Papke.

Anna Wasilewska zmarła we wtorek wieczorem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że posłanka trafiła do szpitala. Politycy – nie tylko Koalicji Obywatelskiej, której była członkinią – są w szoku.

Nie żyje Anna Wasilewska

“Trudno mi uwierzyć w tę wiadomość, po prostu” – napisał Jerzy Wcisła, senator KO.

“Aniu… będzie nam Ciebie bardzo brakowało” – tak z kolei zareagował Marcin Kulasek, poseł Lewicy.

Michał Wypij, poseł Porozumienia: “Odejście Pani Poseł to ogromna strata dla Warmii i Mazur, które kochała. Była Kobietą z niezwykłą klasą”.

“Wspaniała, ciepła i serdeczna osoba. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Będzie nam Jej wszystkim bardzo brakowało” – to komentarz Wojciecha Maksymowicza, również posła Porozumienia.

“Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować” – napisał na Twitterze Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej.

* Dalsza część tekstu znajduje się pod postami.

Polityk, samorządowiec, pedagog, przyjaciel sportu

Anna Wasilewska urodziła się 10 stycznia 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła technologię żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i studium pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie przez kilkanaście lat pełniła funkcję dyrektora. Podjęła także pracę jako nauczyciel akademicki w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Zaangażowała się także w działalność Stowarzyszenia Sportowego Olimpiady Specjalne – Polska.

W 2007 roku została wiceprezydentem Olsztyna. Dwa lata później została dyrektorem departamentu sportu w Urzędzie Marszałkowskim. W wyborach w 2010 roku, z ramienia Platformy Obywatelskiej, została wybrana do sejmiku warmińsko-mazurskiego. Powołano ją następnie na stanowisko członka zarządu województwa.

W 2014 roku Anna Wasilewska kandydowała na urząd prezydenta Olsztyna, bez powodzenia. Ponownie została natomiast wybrana na radną województwa, w nowo powołanym zarządzie województwa pozostała także na dotychczasowym stanowisku.

W 2015 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych i zdobyła mandat poselski z listy PO w okręgu olsztyńskim. Z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję wyborach w 2019 roku (źródło: Wikipedia).

W Sejmie VIII kadencji Anna Wasilewska zasiadała w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Pracowała w zespołach parlamentarnych: ds. języka esperanto (przewodnicząca zespołu), ds. Polski Wschodniej (wiceprzewodnicząca), ds. ochrony Puszczy Białowieskiej, ds. przyszłości Unii Europejskiej, do spraw Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego oraz Warmińsko-Mazurskim Zespole Parlamentarnym.

Anna Wasilewska zmarła w wieku 63 lat. Przez długi czas zmagała się z chorobą nowotworową.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły