Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Koronawirus

Rekord zgonów. Michał Wypij: “Największa katastrofa humanitarna od drugiej wojny światowej”

rekord
Fot. Mateusz Przyborowski

W środę 29 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły 794 osoby zakażone koronawirusem. To rekord tej fali pandemii. Fakt ten skomentował w mediach społecznościowych poseł Michał Wypij.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

W środę potwierdzono 15 571 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu zakażenia lub chorób współistniejących ostatniej doby zmarły 794 osoby. To rekord czwartej fali pandemii. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z Polsat News, że 600 osób z tej grupy było niezaszczepionych.

Poseł Michał Wypij, wiceprezes Porozumienia, w ostrych słowach skomentował środowy rekord zgonów. Jego zdaniem mamy do czynienia z największą katastrofą humanitarną od czasu zakończenia drugiej wojny światowej.

“Lekceważenie zagrożenia, imPiSybilizm, żałosne tłumaczenia braku decyzyjności genem sprzeciwu zbiera swoje śmiertelne żniwo. Ogromny zawód, bo to już nie dykta… to paździerz” – napisał poseł z Olsztyna w mediach społecznościowych.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod postem.

Porozumienie oczekuje zdecydowanych działań rządu

Przypomnijmy, że miesiąc temu Michał Wypij powiedział, że oczekuje od rządu wprowadzenia paszportów covidowych i zaostrzenia restrykcji dla osób niezaszczepionych.

– Mamy oczekiwania wobec rządu, żeby nie bał się, nie był zakładnikiem części swego elektoratu, ale żeby realnie wprowadził rozwiązania zwane paszportem covidowym. Czyli te, które minimalizują ryzyko transmisji wirusa, ale także budują poczucie bezpieczeństwa w społeczeństwie – mówił parlamentarzysta.

Od początku pandemii w Polsce zmarło 98 tys. osób z powodu zakażenia koronawirusem. Tylko w grudniu liczba zgonów wyniosła 12 120. W szpitalach przebywa 20 882 chorych, pod respiratorami jest 1931 osób, natomiast kwarantanną objęto 216 tys. Polaków. W szpitalach na Warmii i Mazurach zajętych jest 708 łóżek covidowych (na 1145) i 71 respiratorów (na 121).

  • Zobacz również:

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Twardy lockdown? Minister zdrowia nie wyklucza
27 dni temu

[…] Rekord zgonów. Michał Wypij: “Największa katastrofa humanitarna od drugiej wojny światowej… […]

POLECAMY