Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Kultura

Na olsztyńskie torowisko wyjechał świąteczny tramwaj!

świąteczny tramwaj
Fot. MOK Olsztyn

Świąteczny tramwaj to prezent Miejskiego Ośrodka Kultury dla mieszkańców Olsztyna. Akcja ma także przypomnieć o świątecznej imprezie, która tydzień przed Bożym Narodzeniem odbędzie się na starówce.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

W środę olsztynianie dojeżdżający tramwajem linii nr 1 do pracy czy szkoły mogli poczuć magię świąt. Na tory wyjechał świąteczny tramwaj z muzyką na żywo, przystrojony w girlandy, stroiki i bombki.

Inicjatorem akcji jest Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. Jak mówią przedstawiciele MOK-u, ten pojazd to wehikuł świątecznej energii. Akcja ma również przypomnieć mieszkańcom o świątecznej imprezie, która odbędzie się 18 i 19 grudnia w Olsztynie.

Na Starym Mieście wystąpią Ania Dąbrowska i Czerwony Tulipan. Odbędzie się ponadto II Bieg Mikołajów, a olsztyńskimi uliczkami przejdzie teatralna parada “A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń”.

Świąteczny tramwaj będzie kursował tylko w środę. Rano podróżni mogli również posłuchać kolęd i piosenek świątecznych wykonywanych na żywo. Posłuchać kolęd będzie można jeszcze w godzinach od 15 do 17.

Przypomnijmy, że w tym roku na Starym Mieście nie odbędzie się tradycyjny Warmiński Jarmark Świąteczny, jednak MOK przygotował dwudniowe atrakcje na starówce pod hasłem “Święta. Dobrze was widzieć!”.

W stolicy regionu odbędzie się jednak jarmark. Organizuje go Kuźnia Społeczna. Pierwszy Olsztyński Jarmark Świąteczny odbędzie się 18 i 19 grudnia na terenie koszar Dragonów przy ul. Kotańskiego 1.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY