29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Warmiński Jarmark Świąteczny? W tym roku raczej się nie odbędzie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie odbędzie się Warmiński Jarmark Świąteczny. Władze Olsztyna przyznają wprost, że w miejskiej kasie nie ma środków na organizację tego wydarzenia.

Tematem tegorocznej organizacji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego zainteresował się Wiktor Wójcik. Radny Koalicji Obywatelskiej złożył w tej sprawie interpelację do władz miasta.

Radny pyta o Warmiński Jarmark Świąteczny

“Wnoszę o zabezpieczenie w budżecie miasta środków finansowych w wysokości 500 tys. zł. na organizację Jarmarku Świątecznego organizowanego przez MOK w grudniu 2021 roku” – czytamy w interpelacji.

Radny zauważył, że w wyniku obniżenia o 8 proc. budżetu zaplanowane na ten cel środki finansowe zostały zdjęte.

“Czy to oznacza, że w ogóle nie planujemy tej tradycyjnej imprezy, w której tak licznie biorą udział mieszkańcy Olsztyna? W czasie, kiedy wychodzimy z pandemii, możliwość wspólnego spotkania się, kupienia od wystawców różnych kulinarnych specjałów, uczestnictwo w koncertach, przedświąteczne zabawy dzieci pozwolą nam wszystkim zapomnieć o tym strasznym czasie związanym z Covid-19” – podkreśla Wiktor Wójcik.

Prezydent Olsztyna: “Budżet jest bardzo napięty”

Na interpelację radnego odpowiedział prezydent Olsztyna. W dość krótkiej odpowiedzi Piotr Grzymowicz stwierdził, że na Warmiński Jarmark Świąteczny nie ma pieniędzy w budżecie miasta, który i tak jest mocno napięty.

“Aktualnie nie ma możliwości zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 500 tys. zł na organizację Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Budżet miasta jest bardzo napięty, po wnikliwiej jego analizie w chwili obecnej nie znajduję skutecznego rozwiązania przedmiotowej kwestii” – napisał prezydent Grzymowicz.

Dodał również, że jeśli będzie okazja, sytuacja może się jeszcze zmienić.

“Jeśli w trakcie roku zaistnieją okoliczności sprzyjające przekonstruowaniu tegorocznych planów, wezmę pod uwagę zwiększenie dotacji Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie celem realizacji grudniowej imprezy” – czytamy w odpowiedzi prezydenta.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spichlerz MOK w Olsztynie stanął w ogniu. To był samozapłon?
8 miesięcy temu

[…] Przez ostatnie dni daremnie uganiałem się po kafkowskich korytarzach za choinką na tegoroczny Jarmark, a tymczasem… A tymczasem nasz Spichlerz się wściekł. Nie wytrzymał i wpadł w […]

Na olsztyńskie torowisko wyjechał świąteczny tramwaj!
6 miesięcy temu

[…] że w tym roku na Starym Mieście nie odbędzie się tradycyjny Warmiński Jarmark Świąteczny, jednak MOK przygotował dwudniowe atrakcje na starówce pod hasłem “Święta. Dobrze was […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły