Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Polityka

“Wychodzę z partii nieudaczników i szkodników”. Iwona Arent: Moje konto zostało zhakowane

iwona arent
Fot. Mateusz Przyborowski/Iwona Arent, Twitter

Moje konto zostało zhakowane – tak Iwona Arent, posłanka PiS-u z Olsztyna, skomentowała wpis, jaki przed południem pojawił się na jej Twitterze. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości poinformowała natomiast, że podjęto już “odpowiednie działania”.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

W środę po godz. 11 na koncie Iwony Arent na Twitterze pojawił się wpis krytykujący Prawo i Sprawiedliwość. “Nie mogę już znieść makabry w Polsce! 100 tys. osób w Polsce zmarło na Covid. To nie liczba, to suma ludzkich dramatów – rodzin, dzieci, bliskich. Polska stała się krajem drastycznie rosnących cen i kosztów utrzymania polskich rodzin, Wychodzę z partii Nieudaczników i Szkodników”.

Iwona Arent: To atak hakerski

Na profilu posłanki PiS-u z Olsztyna widnieje również zdjęcie polskiej flagi z napisem “Polska bez PiS”. – Moje konto na Twitterze zostało zhakowane – skomentowała krótko Iwona Arent.

* Reszta artykułu znajduje się pod zdjęciami.

iwona arent
Fot. Zrzut ekranu/Twitter
iwona arent
Fot. Zrzut ekranu/Twitter

Do sprawy odniosła się także Anita Czerwińska, rzeczniczka partii. “Informuję, że doszło do włamania na konto poseł PiS Iwony Arent, podjęte zostały odpowiednie działania” – oświadczyła na Twitterze.

Seria włamań na konta polityków

To nie pierwszy taki atak na posła partii rządzącej, bo w 2021 i 2020 roku doszło do serii włamań na konta polityków PiS-u na Twitterze i Facebooku. Na koncie Marka Suskiego umieszczono zdjęcia kobiety w bieliźnie. Treści dotyczące rzekomego seksskandalu w wojsku pojawiły się z kolei na koncie senatora PiS-u Włodzimierza Bernackiego.

Ofiarą hakerów padli też m.in. posłanka Porozumienia Iwona Michałek i poseł PiS-u Marcin Duszek. Na Facebooku i Twitterze tego drugiego pojawiły się zdjęcia prawie nagiej kobiety, która miała być nową sekretarką polityka.

W połowie listopada 2021 ktoś włamał się także na Twittera prezydenta Olsztyna. “No walnął w drzewo. I co? Niech rzuci kamieniem każdy, kto w życiu nie uderzył w drzewo po pijaku” – miał napisać Piotr Grzymowicz. Skomentowano tak doniesienia o wypadku, w którym uczestniczył jego nietrzeźwy syn. Prezydenta Olsztyna stwierdził później, że była to zemsta byłego urzędnika ratusza.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY