Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Budżet Olsztyna

Władze Olsztyna wystawiają na sprzedaż atrakcyjne działki

działki
Jedna z wystawionych na sprzedaż działek znajduje się na granicy miasta Fot. Materiały Urzędu Miasta w Olsztynie

Inwestorzy mają szansę kupić trzy atrakcyjne działki – zapowiadają władze Olsztyna. Wystawione na sprzedaż nieruchomości znajdują się w centrum miasta i na jego obrzeżach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w miejskiej kasie pojawi się minimum 25 mln zł.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Poznaliśmy ceny wywoławcze nieruchomości, które będą przedmiotem przetargów, jakie przeprowadzi olsztyński ratusz. Licytacja pierwszych dwóch działek odbędzie się już za dwa tygodnie. Chodzi o tereny przy ulicy Głowackiego, na których zlokalizowany jest m.in. Zespół Krytych Obiektów Sportowych z basenem i halą sportową.

Czy uda się sprzedać atrakcyjne działki?

Przeznaczone na sprzedaż dwie działki mają łączną powierzchnię nieco ponad 10,5 tys. mkw. Jak informowaliśmy kilka dni temu na Ukiel.info, wzrosła też cena wywoławcza tej nieruchomości w porównaniu do pierwszego postępowania i wynosi 9 mln zł (poprzednio 7,1 mln zł).

Pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem, bo zwycięzca – warszawski deweloper, ostatecznie nie zapłacił miastu 21 mln zł za wylicytowaną nieruchomość. Z obu stron padały też oskarżenia, a inwestor zapowiedział nawet, że skieruje sprawę do sądu. Na konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz stwierdził natomiast, że działki przy Głowackiego nie były warte takich pieniędzy. Drugą próbę sprzedaży nieruchomości zaplanowano na 1 października.

Kolejny przetarg odbędzie się najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku. W tym przypadku chodzi o 13-hektarową działkę zlokalizowaną tuż przy granicy Olsztyna, przy wyjeździe w kierunku Ostrzeszewa.

– Na terenach zlokalizowanych w pobliżu tego, który wystawimy na sprzedaż, prowadzona jest różnego rodzaju działalność gospodarcza i przemysłowa – mówi prezydent Grzymowicz.

Cena wywoławcza tej nieruchomości została ustalona na 16,2 mln zł.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY