Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Olsztyn

Olsztyn. Kuźnia Społeczna zaprasza na ryneczek Dobrych Targów

kuźnia społeczna
Fot. Kuźnia Społeczna/Facebook

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna odsłona EcoTrendów, które organizuje Kuźnia Społeczna w Olsztynie. Na odwiedzających czekać będą lokalni producenci żywności, rzemieślnicy i manufaktury domowe.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Festiwal lokalnego produktu – tak w skrócie można określić kolejną edycję projektu Kuźni Społecznej w Olsztynie. Wydarzenie “EcoTrendy #warsztaty #wiedza #inspiracje” ma zainspirować mieszkańców do życia w duchu slow i czerpania z potencjału natury, który mamy wokół siebie.

Podczas sobotnich Dobrych Targów (w godz. od 8 do 14) przed budynkiem Kuźni przy ulicy Kotańskiego 1 zaprezentuje się kilkunastu lokalnych producentów i dostawców ekologicznej żywności i rękodzieła. Będzie można spróbować m.in. warmińskiego chleba, pysznych miodów, różnych rodzajów czekolady, a nawet… mikrowarzyw uprawianych w mieszkaniu!

Kuźnia Społeczna inspiruje

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. O godz. 10 rozpoczną się dwugodzinne animacje z nagrodami dla dzieci i młodzieży pod hasłem Mali Sportowcy. Zajęcia przygotowali i poprowadzą Rotaract Olsztyn, Arrachion Olsztyn i Paweł Pszczółkowski.

O godz. 13 odbędzie się seminarium o znaczeniu certyfikatów i znaków jakości nadawanych lokalnym produktom. W spotkaniu wezmą udział Tomasz Piłat – prezes Lokalnej Grupy Działania Południowa Warmia, Paweł Błażewicz z Browaru Kormoran i Jarosław Parol, właściciel Tradycyjnej Wędzarni Warmińskiej.

Kuźnia Społeczna to inwestycja Banku Żywności w Olsztynie, która wpisuje się w światowy trend na rynku pracy, gdzie działają obok siebie i inspirują nawzajem freelancerzy, mikroprzedsiębiorstwa czy organizacje społeczne.

– Zapraszamy miłośników jakościowej, naturalnej żywności i życia w duchu slow. Przygotowaliśmy też strefy dla dzieci i dorosłych pełne inspiracji, wiedzy i praktycznych umiejętności. Dobre Targi to także okazja, aby poznać ludzi, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie – mówi Marek Borowski, prezes olsztyńskiego Banku Żywności. – Zapraszamy w sobotę całe rodziny. Na pewno będzie smacznie!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY