Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Inwestycje

Niedosyt w Olsztynie. Dwie inwestycje uzyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu

polskiego ładu
Fot. Mateusz Przyborowski

Olsztyn dostanie pieniądze na ważne inwestycje z Polskiego Ładu. Spośród trzech zgłoszonych przez władze miasta inwestycji wsparcie uzyskały dwa projekty.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Celem “Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” ma być zwiększenie możliwości rozwojowych samorządów. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają ponad miliard złotych bezzwrotnego dofinansowania.

Olsztyn otrzymał pieniądze z Polskiego Ładu

Wnioski przygotowane przez władze Olsztyna były związane z budową i modernizacją dróg. Zgodnie z przekazaną informacją, stolica Warmii i Mazur uzyskała dofinansowanie do budowy ulicy Plażowej wraz z modernizacją ulicy Pstrowskiego (do 30 mln zł), a także nowego wiaduktu nad torami na Tracku (do 5 mln zł).

– To inwestycje, które z jednej strony są oczekiwane przez mieszkańców, z drugiej zaś dają szansę na rozwój miasta – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – W przypadku tych inwestycji dofinansowanie wynosi do 95 proc. wartości.

W sumie Olsztyn otrzyma około 8 mln zł z Polskiego Ładu. Rząd zdecydował nie współfinansować zadania zgłoszonego jako to bez ograniczenia kwotowego. W przypadku Olsztyna były to starania o dofinansowanie powstania nowego przebiegu ulicy Nowobałtyckiej – od wiaduktu nad torami do granic miasta. Wartość tej inwestycji szacuje się na około 250 mln zł.

Lista samorządów, które otrzymały wsparcie z Polskiego Ładu, znajduje się tutaj.

Mapy: Plażowa – Pstrowskiegowiadukt na Tracku

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zniknie dziura przed Wysoką Bramą i będzie nowe boisko na Dajtkach?
19 dni temu

[…] nabór do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Władze Olsztyna wskazały trzy projekty: zagospodarowanie terenu przed Wysoką Bramą, […]

POLECAMY