Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Społeczeństwo

Olsztyn. 50 tysięcy mieszkańców nie ma wody. Robotnicy uszkodzili rurę, odwołano lekcje [AKTUALIZACJA]

nie ma wody
Fot. Pixabay

Podczas prac związanych z budową drugiej linii tramwajowej w Olsztynie robotnicy uszkodzili magistralę wodociągową. Nie ma wody na czterech osiedlach: Mazurskim, Jarotach, Nagórkach i Brzezinach. Usuwanie awarii ma potrwać do wieczora.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Informacja o awarii pojawiała się na portalu “Bezpieczny Olsztyn” we wtorek o godz. 10:45. “Przy ulicy Krasickiego/Wańkowicza firma zewnętrzna podczas prac ziemnych uszkodziła magistralę wodociągową” – poinformowano.

Jedna trzecia Olsztyna bez wody

Dostawę wody wstrzymano na czterech olsztyńskich osiedlach: Jaroty, Mazurskie, Nagórki i Brzeziny. Mieszka tam około 50 tysięcy osób, co oznacza, że dostępu do wody nie ma jedna trzecia mieszkańców Olsztyna.

“Przewidywany czas usunięcia awarii do godz. 20. W miejscu prowadzonych prac możliwe są utrudnienia w ruchu ulicznym. Za czas przerwy w dostawie wody uprzejmie przepraszamy” – napisano w komunikacie.

Jak informują nasi czytelnicy, m.in. przed sklepami spożywczymi na Jarotach ustawiają się długie kolejki mieszkańców, którzy chcą zaopatrzyć się w wodę. – Prowadzę salon kosmetyczny, więc bez wody nie możemy pracować. Cóż mogę dodać… – mówi nam jedna z mieszkanek.

– Jak w ogóle do tego doszło? Przecież są plany! Robotników zaskoczyła rura? – irytuje się inny mieszkaniec Jarot.

Aktualizacja: godz. 12:30

Jak poinformował nas jeden z czytelników, z powodu awarii odwołano lekcje w Szkole Podstawowej nr 34 przy ulicy Herdera na Jarotach.

Aktualizacja: godz. 12:50

Woda pojawiła się w kranach m.in. na Nagórkach. Miejskie wodociągi poinformowały, że w ciągu godziny powinna pojawić się także na innych osiedlach. Może mieć niższe ciśnienie, ponieważ popłynie zastępczymi sieciami.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nika
4 miesięcy temu

Dlaczego nie ma obiegów zastępczych wody na wypadek takich awarii.

Daa
4 miesięcy temu
Reply to  Nika

Są i właśnie teraz nimi puszczą wodę.

Awaryjne pompowanie ścieków w Olsztynie. Jakie utrudnienia?
3 miesięcy temu

[…] kolei 21 września podczas prac związanych z budową drugiej linii tramwajowej robotnicy uszkodzili magistralę wodociągową w rejonie ulic Krasickiego i Wańkowicza. Wody nie było na czterech osiedlach: Mazurskim, […]

POLECAMY