Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

Straż miejska

Gruz dobry na wszystko? Mieszkaniec Olsztyna załatał nim dziurę przy garażu

gruz
Fot. Straż Miejska w Olsztynie

Strażnicy miejscy patrolujący okolice ul. Grotha w Olsztynie zauważyli mężczyznę, który wywoził pochodzący z remontu mieszkania gruz i wysypywał go przed blokiem.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Mieszkaniec Olsztyna stwierdził, że gruz idealnie nadaje się do utwardzenia drogi i łatania dziur. A że robił remont w swoim mieszkaniu i miał pod ręką sporo odpadów budowalnych, postanowił je wykorzystać. Natrudził się sporo, ale na gorącym uczynku przyłapał go jednak patrol straży miejskiej.

Mężczyzna tłumaczył strażnikom, że chciał użyć gruzu do wyrównania terenu przy garażu. Ci wyjaśnili mu, że taka praktyka jest niezgodna z prawem i nakazali mężczyźnie uprzątnąć teren, a odpadów pozbyć się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Osobom wykonującym remonty kolejny raz przypominamy, że odpady remontowo-budowlane należy umieszczać w kontenerze, dostarczonym przez specjalistyczny podmiot na podstawie indywidualnych umów – tłumaczy strażnik Kamil Sułkowski, rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie.

Odpady budowlane, powstające w ilościach mniejszych niż jeden metr sześcienny tygodniowo, można bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Towarowej 20a w Olsztynie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY