Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Region

Straż graniczna szuka funkcjonariuszy na Warmii i Mazurach. Zarobki przemawiają do wyobraźni

straż graniczna
Fot. Archiwum W-MOSG

Straż graniczna ogłosiła nabór do służby na Warmii i Mazurach. W naszym oddziale jest na tę chwilę 37 wakatów. – Ta służba daje przede wszystkim stabilne zatrudnienie i możliwość rozwoju w różnych dziedzinach – zachęcają pogranicznicy.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej stara się powiększać swoje szeregi, dlatego też ogłoszono kolejny nabór do służby. Szansę na założenie munduru w tym roku będzie miało jeszcze 37 osób – 25 w październiku i 12 w grudniu.

Służba w straży granicznej daje przede wszystkim stabilne zatrudnienie i możliwość rozwoju w różnych dziedzinach. Kontroler ruchu granicznego, funkcjonariusz do zadań specjalnych, technik kryminalistyki – to tylko niektóre możliwości rozwoju – mówi Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż graniczna zachęca zarobkami i stabilnością

Zachętą do podjęcia służby mają być przede wszystkim zarobki i inne profity. Funkcjonariusz straży granicznej w służbie stałej na najniższym stanowisku służbowym do 26. roku życia otrzymuje średnio miesięczne wynagrodzenie ponad 4 200 zł na rękę. Z kolei funkcjonariusz SG w służbie stałej i na najniższym stanowisku służbowym, który ma powyżej 26 lat, otrzymuje średnio miesięczne wynagrodzenie ponad 3 890 zł na rękę.

Do tego dochodzą jeszcze dodatki do remontu mieszkania lub za jego brak, pomoc przy zakupie mieszkania czy dofinansowanie dojazdu do pracy. Ponadto są także przywileje emerytalne, według których mundurowi nabywają uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby.

– Osoby chcące do nas dołączyć mogą zadzwonić i umówić się na spotkanie – tłumaczy Mirosława Aleksandrowicz.

Szczegóły, w tym procedury kwalifikacyjne, znajdują się na www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce “Służba/Praca”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY