Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Policja

Pościg za kierowcą, który przewoził imigrantów. Kurierem był student medycyny UWM?

przewoził imigrantów
Fot. Materiały policji w Białymstoku

Policjanci z Białegostoku zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna przewoził imigrantów. W audi Q5 było sześć osób, dwie podróżowały w bagażniku. Kurierem miał być student medycyny UWM w Olsztynie.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

W niedzielę policjanci z Białegostoku otrzymali zgłoszenie o kierowcy audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom straży granicznej. Pościg za samochodem policjanci rozpoczęli w Grabówce pod Białymstokiem. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał trasą generalską w kierunku Warszawy.

22-latek przewoził imigrantów

Policjanci relacjonują, że podczas ucieczki kierowca wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. – Jego zachowanie stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jadąc z prędkością 200 km na godzinę, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle w chwili, gdy na przejściu znajdowali się piesi – informują funkcjonariusze w komunikacie.

Po kilkunastokilometrowym pościgu mężczyzna skręcił na parkingi przy ulicy Andersa w Białymstoku. Kontynuując ucieczkę, jechał chodnikami, a zaparkowane pojazdy omijał w ryzykowny sposób. Ostatecznie drogę ucieczki odcięli mu policjanci z białostockiej patrolówki.

22-letni obywatel Iraku, który na stałe mieszka w Szwecji, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W jego w samochodzie było sześciu obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Dwóch z nich siedziało w bagażniku. Imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej.

Piotr Bułakowski, reporter RMF FM, dowiedział się nieoficjalnie, że zatrzymany w Białymstoku kurier, który przewoził imigrantów, to 22-letni student medycyny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Policjanci z Białegostoku nie potwierdzili tych doniesień.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gis
1 miesiąc temu

Bana na wjazd do UE i ekstradycja do Iraku.
Auto powinno iść w konfiskatę bo służyło do przestępstwa (ustawa Ziobry)

POLECAMY