Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Olsztyn

PILNE. Dyrekcja szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie odwołana! [AKTUALIZACJA]

Dyrekcja szpitala
Radosław Borysiuk Fot. Mateusz Przyborowski

Jak się dowiedzieliśmy w piątek około godz. 16:30, dyrekcja szpitala uniwersyteckiego została odwołana przez rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

“Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski odwołał w piątek dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Radosława Borysiuka i jego zastępcę Łukasza Grabarczyka” – taką informację otrzymaliśmy w piątek po południu.

Do tej pory nie udało nam się skontaktować ani z rektorem, ani z rzeczniczką UWM, żeby uzyskać komentarz w tej sprawie. Udało nam się natomiast dodzwonić do doktora Łukasza Grabarczyka, który potwierdził, że on i doktor Borysiuk nie pełnią już swoich funkcji. Były już zastępca stwierdził jednak, że to nie rektor odwołał dyrekcję.

– Prawdą jest, że doktor Radosław Borysiuk nie jest już dyrektorem szpitala uniwersyteckiego, a ja zastępcą dyrektora. Dzisiaj (piątek – red.) złożyliśmy rezygnację z pełnionych przez nas funkcji. Doktor Borysiuk złożył rezygnację na ręce rektora UWM, a ja na ręce zastępcy dyrektora szpitala Macieja Kamińskiego, który pełni teraz obowiązki dyrektora – powiedział w rozmowie z nami Łukasz Grabarczyk.

Chcieliśmy poznać szczegóły rezygnacji, jednak doktor Grabarczyk rozmawiał z nami tuż przed operacją. Do tematu będziemy wracać.

Aktualizacja – godz. 17:50

Oddzwoniła do nas Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka UWM w Olsztynie. Przyznała w rozmowie z nami, że o sprawie dowiedziała się z mediów. Poinformowała nas, że nie może skontaktować się z rektorem Przyborowskim i doktorem Borysiukiem, więc na tę chwilę nie jest w stanie nic powiedzieć.

Aktualizacja – godz. 20

Komentarz rzeczniczki UWM Wioletty Ustyjańczuk:

“W dniu dzisiejszym, 15 października 2021 r. z funkcji dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie zrezygnował dr Radosław Borysiuk. Rezygnację złożył na prośbę Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Jerzego Przyborowskiego. Przyczyną rezygnacji była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, pełniącym obowiązki został Maciej Kamiński, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych USK”.

Dyrekcja szpitala
Łukasz Grabarczyk Fot. Mateusz Przyborowski

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Metinczyk
1 miesiąc temu

Gdzie dropi fms?

Metinka
1 miesiąc temu
Reply to  Metinczyk

na dzikich psach :*

Lekarze szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie: "Prywatny folwark dyrekcji"
27 dni temu

[…] tygodnie temu Radosław Borysiuk i Łukasz Grabarczyk zrezygnowali z funkcji dyrektora i wicedyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Okazało […]

POLECAMY