Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Region

Nowy drugi wicewojewoda warmińsko-mazurski. Pochodzi z Elbląga

wicewojewoda
Fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Piotr Opaczewski to nowy wicewojewoda warmińsko-mazurski. Pochodzi z Elbląga, ma 43 lata i jest założycielem Partii Republikańskiej.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Piotr Opaczewski został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Nominację odebrał w czwartek w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Zastąpił na tym stanowisku Aleksandra Sochę, który w sierpniu złożył rezygnację po tym, jak PiS zerwało koalicję z Porozumieniem.

Piotr Opaczewski urodził się w Elblągu, ma 43 lata. Ukończył Uniwersytet Gdański. Od urodzenia związany z Elblągiem. Zawodowo jest przedsiębiorcą. Politycznie: jednym z założycieli Partii Republikańskiej i jej koordynatorem w województwie warmińsko-mazurskim oraz członkiem władz krajowych. Od 2018 roku pełnił funkcję radnego Elbląga, działa w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Skąd wzięło się jego powołanie? Wicewojewoda Piotr Opaczewski reprezentuje Partię Republikańską, więc jest na tym stanowisku także w związku z porozumieniami koalicyjnymi. Partia Republikańska związana jest z Adamem Bielanem, który założył ją po wyjściu z Porozumienia Jarosława Gowina. Obecnie, obok PiS-u i Solidarnej Polski, Partia Republikańska jest trzecim sojusznikiem w koalicji rządzącej.

Wicewojewoda Piotr Opaczewski będzie zajmował się m.in. zdrowiem i sprawami obywatelskimi.

Dodajmy, że z Elbląga pochodzi też obecny wojewoda Artur Chojecki. Wicewojewodą jest z kolei Sławomir Sadowski z Pasłęka w powiecie elbląskim.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY