Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Koronawirus

Masowe kontrole w olsztyńskich autobusach i tramwajach. Prosili o nie pasażerowie

kontrole
Fot. Mateusz Przyborowski

Policjanci i kontrolerzy ZDZiT-u od piątku prowadzą wzmożone kontrole w olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Sprawdzają, czy pasażerowie zasłaniają maseczką usta i nos. – To odpowiedź na apel pasażerów – tłumaczą przedstawiciele ZDZiT-u.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

W ostatnich dniach wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w całym kraju. Nie wszyscy jednak zasłaniają maseczką usta i nos w galeriach handlowych, sklepach, kinach czy komunikacji miejskiej. W związku z tym w olsztyńskich autobusach i tramwajach są prowadzone wzmożone kontrole.

Urzędnicy podjęli decyzję o jeszcze ściślejszej współpracy z policją. – Dostajemy sygnały od zaniepokojonych pasażerów z prośbą o interwencję – przyznaje Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

I dodaje: – Od piątku 19 listopada policjanci wspólnie ze Strażą Miejską i kontrolerami ZDZiT-u będą jeszcze częściej sprawdzać przestrzeganie pandemicznych przepisów przez pasażerów. Jesteśmy przekonani, że wspólne działanie przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podróżujących.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami noszenie maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe m.in. w pojazdach transportu zbiorowego. W Olsztynie przypominają o tym specjalne plakaty na drzwiach do autobusów i tramwajów, a także komunikaty głosowe oraz na wyświetlaczach. Brak przestrzegania przepisów może skutkować mandatem.

W Olsztynie do tej pory w pełni zaszczepionych zostało niemal 111 tys. osób.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
13 dni temu

Siedzą stare dziady w domu i piszą donosy na pasażerów tylko w Olsztynie Takie Zwody

Olsztyn. Zmiany na Piłsudskiego, Krasickiego i Wyszyńskiego [MAPY]
8 dni temu

[…] Przeczytaj również: Masowe kontrole w olsztyńskich autobusach i tramwajach. Prosili o nie pasażerowie […]

POLECAMY