Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Wypadki

Czołówka pod Barczewem. W tym samym miejscu, gdzie niedawno zginęły dwie kobiety

zginęły kobiety
Fot. OSP Barczewo/Facebook

W niedzielę po południu pomiędzy Barczewem a Jezioranami czołowo zderzyły się dwa samochody. Do wypadku doszło w tym samym miejscu, gdzie pod koniec września zginęły dwie kobiety, mieszkanki powiatu olsztyńskiego.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 595 na trasie Barczewo – Jeziorany. Na wysokości miejscowości Stare Włóki czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi podróżowały łącznie trzy osoby.

– W momencie przybycia pierwszych zastępów dwie osoby znajdowały się na zewnątrz pojazdów, natomiast jedna znajdowała się w środku, ale nie była uwięziona – informują strażacy z OSP w Barczewie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i udzielili pierwszej pomocy wszystkim podróżującym. Następnie przekazali poszkodowanych zespołowi ratownictwa medycznego i pomogli w umieszczeniu samochodów na lawetę. Strażacy ochotnicy z Barczewa usunęli także plamę oleju z drogi.

Do niedzielnego wypadku doszło w tym samym miejscu, gdzie pod koniec września zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat, które jechały audi. Obie były mieszkankami powiatu olsztyńskiego. Za kierownicą mercedesa, który według śledczych zjechał na przeciwległy pas ruchu, siedział adwokat z Łodzi. Mężczyzna wracał z rodziną z wesela.

Niedługo po tragicznym wypadku 41-letni Paweł K. opublikował w internecie film, w którym skrytykował stan techniczny audi. Mówił między innymi, że po polskich drogach jeżdżą trumny na kółkach i wypadek z jego udziałem to była “konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

zginęły kobiety
Fot. OSP Barczewo/Facebook
zginęły kobiety
Fot. OSP Barczewo/Facebook

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY