Connect with us

Witaj, czego szukasz?

czwartek, 2 grudnia 2021. Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Region

Bił tak, by zabić. Chłopak skatował swoją dziewczynę na imprezie z okazji jej 18. urodzin

skatował
Fot. KWP Olsztyn

Do ciężkiego pobicia nastolatki doszło w Szczytnie po imprezie z okazji 18. urodzin dziewczyny. Skatował ją jej chłopak. 19-latek trafił do aresztu. Grozi mu nawet dożywocie.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend. W nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2:30, szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji ktoś dotkliwie pobił nastolatkę. Do zdarzenia doszło po imprezie z okazji 18. urodzin dziewczyny. 

Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Olsztynie. Niespełna godzinę później funkcjonariusze zatrzymali jej 19-letniego chłopaka, którego podejrzewali o to, że skatował dziewczynę.

Chłopak skatował swoją dziewczynę na urodzinach

W poniedziałek prokurator rejonowy w Szczytnie, po zapoznaniu się z materiałem dowodnym zgromadzonym przez śledczych oraz przesłuchaniu 19-latka, postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nastolatki. Sprawca przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynął też wniosek prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. We wtorek sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował Nikodema C. na trzy miesiące.

Według ustaleń prokuratora, Nikodem C. działał “z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia” nastolatki. Na tę chwilę śledczy ustalili, że 19-latek przewrócił swoją dziewczynę na ziemię, a następnie dusił ją rękoma oraz wielokrotnie kopał i uderzał pięściami w głowę.

Nie przestał nawet wtedy, kiedy dziewczyna straciła przytomność.

– Zdaniem sądu, odizolowanie podejrzanego od świadków i pokrzywdzonej na tym etapie postępowania jest konieczne dla zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

I dodaje: – Istnieje uzasadniona obawa, że podejrzany, któremu grozi surowa kara, pozostając na wolności mógłby wpływać na relacje świadków, w tym także tych jeszcze nieprzesłuchanych, uzgadniając z nimi wersję zdarzenia najkorzystniejszą dla siebie.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY