Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Koronawirus

Trzecia dawka szczepionki? Tak, ale nie dla wszystkich

trzecia dawka szczepionki
Fot. Mateusz Przyborowski

Trzecia dawka szczepionki jest rekomendowana dodatkowo dla osób powyżej 50. roku życia i medyków – poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poznaliśmy też terminy rejestracji na szczepienie.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na wtorkowej konferencji prasowej mówił też, że na podobny krok zdecydowano się już m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Danii, Grecji i na Węgrzech.

Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

– Przed nami czwarta fala epidemii. Jedyną bronią, jaką aktualnie posiadamy, są szczepienia. Aby jeszcze wzmocnić ich efekt, za rekomendacją Rady Medycznej poszerzamy grupę osób, które zostaną zaszczepione trzecią dawką – zapowiedział wiceminister zdrowia.

Chodzi o osoby w wieku powyżej 50. roku życia oraz medyków, którzy będą mogli przyjąć trzecią dawkę szczepionki po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia. Rejestracja na szczepienia preparatem Pfizer ma się rozpocząć już w najbliższy piątek 24 września.

Od 1 września polski rząd dał także możliwość przyjęcia trzeciej dawki osobom, mającym poważne problemy z odpornością. Takie osoby mogą przyjąć szczepionkę Pfizera lub Moderny już 28 dni od pełnego szczepienia. Z takiej możliwości skorzystało do tej pory około 9000 Polaków.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY