Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Biznes

Działka przy Głowackiego w Olsztynie ponownie sprzedana. Właścicielem deweloper z Gdańska

przy głowackiego
Fot. UM w Olsztynie

13,1 mln zł to wylicytowana kwota za działkę przy ulicy Głowackiego. To była druga próba sprzedaży terenu w centrum Olsztyna w pobliżu Centaurusa. Nowym nabywcą nieruchomości jest firma Inpro, deweloper z Gdańska.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Pierwsza próba sprzedaży terenu w centrum Olsztyna zakończyła się fiaskiem, bowiem zwycięzca nie dopełnił wymaganych formalności. Urzędnicy ponownie wystawili działkę na sprzedaż, wzrosła też cena wywoławcza – do 9 mln zł.

Do drugiej licytacji, która odbyła się w piątek 1 października, stanęło czterech oferentów. – Działkę przy ulicy Głowackiego za 13,1 mln zł wylicytowała firma Inpro. To deweloper z Gdańska – mówi w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Działka przy ulicy Głowackiego w nowych rękach

Gdańska firma od wielu lat działa na trójmiejskim rynku mieszkaniowym. Teraz planuje także wejść na olsztyński rynek. Inpro ma już w Olsztynie jedną nieruchomość, znajdującą się przy ulicy Cichej.

Nieruchomość, która była przedmiotem sprzedaży, to teren przy ulicy Głowackiego, na którym zlokalizowany jest dawny Zespół Krytych Obiektów Sportowych z basenem oraz sąsiadująca z nim działka. Łączna powierzchnia to nieco ponad 10,5 tys. mkw.

Przed piątkową licytacją warszawski przedsiębiorca, który wygrał poprzednią, lecz nie wpłacił wylicytowanej kwoty, próbował zablokować postępowanie. – Sąd jednak oddalił jego wniosek o wstrzymanie przetargu – informuje Marta Bartoszewicz.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Działka przy Głowackiego dawno sprzedana, ale umowy nadal nie ma
14 godzin temu

[…] w centrum miasta, o której w ostatnich miesiącach było bardzo głośno, ponownie została sprzedana 1 października. Chodzi o tereny przy ulicy Głowackiego, na których znajduje się dawny Zespół Krytych […]

POLECAMY