Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Olsztyn

Cztery firmy zrezygnowały z budowy dworca Olsztyn Główny. W PKP jednak ulga, bo jest wykonawca

dworca olsztyn główny
Fot. Emil Marecki

Kolejarzom ponownie udało się wybrać wykonawcę budowy dworca Olsztyn Główny. Zadanie ma wykonać spółka Torpol z Poznania. Na podpisanie umowy trzeba poczekać, ale PKP liczą, że prace ruszą jeszcze w tym roku.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

PKP SA ponownie wybrały wykonawcę dworca Olsztyn Główny. Po tym, jak wyłoniona w wielkich bólach warszawska firma Tasbud niespodziewanie zrezygnowała z realizacji zadania, kolejarze ponownie musieli przeanalizować pozostałe oferty. Tasbud, który był również najtańszym oferentem (65,4 mln zł), nie przedłużył jednak terminu związania ofertą, uznając, że rosnące ceny usług i materiałów budowalnych nie pozwalają na budowę nowego obiektu w Olsztynie w zaproponowanej kwocie.

Jest nowy wykonawca dworca Olsztyn Główny

Teraz kolejarze poinformowali, że ponownie udało im się wybrać nowego wykonawcę. Dodajmy też, że na dworcową inwestycję PKP planowały przeznaczyć około 78 mln zł, z czego 30 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Do przetargu stanęło sześć firm, kolei drugą ofertę pod względem ceny złożył Torpol (blisko 71 mln zł). I to właśnie poznańską spółkę wybrali kolejarze.

– Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po zakończeniu terminu przewidzianego na odwołania ze strony innych oferentów, a także po kontroli zamówienia przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – mówi w rozmowie z Ukiel.info Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP SA.

Co ciekawe, ze wszystkich sześciu ofert aż cztery trzeba było odrzucić, bo firmy nie zdecydowały się dalej uczestniczyć w postępowaniu przetargowym. Dlaczego? – Ze względu na brak przedłużenia terminu związania ofertą – odpowiada Bartłomiej Sarna.

Budowa dworca Olsztyn Główny powinna zakończyć się do 2023 roku, jeśli do zrealizowania inwestycji miałyby być zostać wykorzystane środki unijne. Kolejarze nadal liczą, że tak właśnie się stanie. – Planujemy, że prace budowlane związane z inwestycją rozpoczną się jeszcze w tym roku – zapowiada w rozmowie z nami Bartłomiej Sarna.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY