Connect with us

Witaj, czego szukasz?

piątek, 22 października 2021. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Reklama Ukiel.info - Napisz do nas

Pomoc

Bliscy ofiar śmiertelnego wypadku pod Barczewem proszą o pomoc

pod barczewem
Fot. Materiały policji/zrzut ekranu z usuniętego filmu łódzkiego adwokata

Tragedią pod Barczewem zainteresowała się cała Polska. Pod koniec września na trasie Barczewo – Jeziorany jeden z gości weselnych popularnej na Instagramie influencerki prawdopodobnie spowodował wypadek. To łódzki adwokat. W zdarzeniu zginęły dwie mieszkanki powiatu olsztyńskiego. Ich bliscy proszą o pomoc.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Rodziny dwóch kobiet, które pod koniec września zginęły w wypadku pod Barczewem, uruchomiły w internecie zbiórkę pieniężną. “W tragicznym wypadku samochodowym zginęła moja mama Anna T. oraz mama mojego partnera Wanda Barbara N. Pomagały nam one bardzo w opiece nad dziećmi, a także w razie potrzeby wspierały nas finansowo” – napisała pani Karolina, autorka zbiórki.

Bliscy ofiar ogłosili zbiórkę pieniędzy

Dodała, że ma dwuletnią córkę i 4,5-letniego chorego syna. “Urodził się z rozszczepem podniebienia, a to wiąże się z różnego rodzaju wizytami u lekarza i rehabilitacjami. Stwierdzono u niego również niedosłuch i oczekuje na operację, którą można przeprowadzić tylko w dwóch szpitalach w Polsce”. 

W wypadku uczestniczył też pies, który potrzebuje leczenia i rehabilitacji, bo jest połamany. – Same formalności związane z wypadkiem są również dla nas dużym obciążeniem finansowym – dodała pani Karolina.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ. Kwotę, jaką ustaliła rodzina, to 50 tys. zł. W dwa dni udało się uzbierać blisko 20 tys. zł (dane z 13 października z godz. 13:25).

Tragedia pod Barczewem

Przypomnijmy: do wypadku pod Barczewem doszło w niedzielę 26 września. Zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat, które podróżowały audi. Obie były mieszkankami powiatu olsztyńskiego. Zdaniem policjantów, prawdopodobną przyczyną wypadku był manewr 41-letniego kierowcy mercedesa, który z nieznanych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z audi.

Kierowcą mercedesa był adwokat z Łodzi, który wraz z żoną i 4-letnim synem wracał z wesela znajomej influencerki Martyny Kaczmarek. I to właśnie ona jako pierwsza skrytykowała na Instagramie stan techniczny samochodu, którym jechały kobiety. Po negatywnych opiniach internautów influencerka usunęła materiał.

Później głos zabrał też 41-letni Paweł K. Łódzki adwokat zasugerował, że to wiek audi był jednym z decydujących czynników, które doprowadziły do śmierci mieszkanek powiatu olsztyńskiego. “(…) zapominamy o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. To była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i m.in. dlatego te kobiety zginęły” – mówił na nagraniu, który niedługo potem został usunięty z sieci.

Śledztwo w sprawie wypadku przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
5 dni temu

Tak nowobogaccy traktują społeczeństwo. Szkoda że niby wykształcony człowiek nie ma za grosz ludzkich uczuć. Brawo mamona rządzi umysłem. Szkoda ludzi którzy stają na jego drodze.

POLECAMY