22 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W Olsztynie powstanie trzeci już pumptrack. Poznaliśmy cenę i wykonawcę

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Na olsztyńskich Jarotach powstanie kolejny w mieście pumptrack. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego. Urzędnicy wybrali właśnie wykonawcę.

Pumptrack to oryginalna trasa do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy można bezpiecznie jeździć z różną prędkością. W Olsztynie działają już dwa takie tory – obok targowiska miejskiego na osiedlu Grunwaldzkim i na zrewitalizowanej Górce Jasia. Do tego jest też kilka skateparków, m.in. w parku Kusocińskiego i w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, a nawet wrotkowisko.

W Olsztynie będzie trzeci pumptrack

Teraz kolejny pumptrack powstanie na olsztyńskich Jarotach. Był to jeden ze zwycięskich projektów olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Jak przekonywali wnioskodawcy, pumptrack pozwala dzieciom doskonale rozwijać koordynację ruchową, stawiając też wyzwanie dorosłym, a jednocześnie cieszy ładną formą krajobrazu.

Tor powstanie przy Szkole Podstawowej nr 34. Za nieco ponad 482 tys. zł wybuduje go firma z Poznania. – W postępowaniu przetargowym mogły wziąć udział tylko doświadczone firmy – mówi Andrzej Skonieczny, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.

I dodaje: – Trzeba było udokumentować zrealizowanie przynajmniej dwóch robót budowlanych, obejmujących swoim zakresem budowę lub przebudowę torów rowerowych typu pumptrack o nawierzchni bitumicznej, o całkowitej wartości wykonanych robót nie mniejszej niż 250 000 zł za każdą.

To ważne, bo jest to umowa typu “zaprojektuj i wybuduj”. Teraz więc wykonawcę czeka uzgadnianie projektu i uzyskanie odpowiednich pozwoleń, a dopiero potem będzie mógł przystąpić do realizacji. Inwestycja ma się zakończyć do końca roku.

Z toru na Jarotach będą mogły korzystać zarówno całe rodziny z dziećmi, jak też pasjonaci, a nawet profesjonaliści.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły