20 C
Olsztyn
środa, 29 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Szpital dziecięcy w Olsztynie. Lekarze mogą skuteczniej walczyć z nowotworami

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Szpital dziecięcy w Olsztynie zyskał przestronny i nowoczesny oddział onkologii i hematologii dziecięcej. Pojawiło się wiele udogodnień, zapewniających komfort pacjentom i ich rodzicom, a specjaliści zyskali nowy sprzęt.

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie działa już zmodernizowany oddział onkologii i hematologii dziecięcej. Powierzchnia oddziału powiększyła się niemal trzykrotnie. Dzięki temu znacznie poprawiła się jakość świadczeń z zakresu onkologii i hematologii, ale również poprawił się komfort pacjentów i ich najbliższych.

Szpital dziecięcy w Olsztynie ma nowoczesny oddział onkologii

Nowy oddział posiada wiele udogodnień. Pojawiły się wygodne sale chorych, w tym izolatki z pełnym węzłem sanitarnym i śluzami. Sale chorych posiadają klimatyzację i dodatkowe wyposażenie dla rodziców – szafy i łóżka.

Sale dla najmłodszych pacjentów wyposażono w zestawy niemowlęce do pielęgnacji. Na zmodernizowanym oddziale znajdują się ponadto dwie ogólnodostępne kuchnie, bawialnia i strefa rodzica, czyli miejsce wypoczynku dla rodziców i opiekunów przebywających wraz z małymi pacjentami. Oddział zyskał także odrębny pokój do udzielania porad psychologicznych.

– Budowa i doposażenie w sprzęt medyczny nowego nowego oddziału dla dzieci chorych onkologicznie, w którym co roku leczonych jest około 1500 pacjentów, stanowiły pierwszy etap projektu, który zakłada również doposażenie szpitala w nowoczesną aparaturę medyczną służącą do operacyjnego leczenia nowotworów – mówi Agnieszka Deoniziak, rzeczniczka szpitala dziecięcego.

Wspomniana aparatura to m.in. angiograf ze zintegrowanym aparatem USG, specjalistyczny mikroskop operacyjny, zestaw do nowotworowych operacji laparoskopowych 3D, narzędzia chirurgiczne, wiertarki do zabiegów operacyjnych nowotworów w obrębie części twarzowej czaszki i zintegrowany system do wewnątrzszpitalnej dystrybucji i zarządzania lekami w oddziale.

Szpital dziecięcy w Olsztynie remontuje oddział. Drugi etap już w realizacji

Na tym jednak nie koniec modernizacji oddziału szpitala dziecięcego. W trakcie realizacji jest już drugi etap projektu, który ma zakończyć się w marcu 2022 roku.

Z kolei wartość zakończonych właśnie prac wyniosła 4,9 mln zł, natomiast całkowita wartość projektu opiewa na kwotę ponad 16 mln zł. Dodajmy, że 13,7 mln zł pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, natomiast 2,4 mln zł stanowi wkład samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Oddział onkologii i hematologii dziecięcej liczy 20 miejsc. Pracuje w nim zespół lekarzy specjalistów w zakresie hematologii, onkologii i hematologii dziecięcej, a także pediatrzy. Oddział zajmuje się m.in. diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych układu krwiotwórczego i chłonnego u dzieci (np. białaczki niemowlęce, limfoblastyczne i chłoniaki) oraz leczeniem guzów litych.

Szpital dziecięcy w Olsztynie należy też do Polskiej Grupy Pediatrycznej ds. leczenia białaczek i chłoniaków oraz guzów litych.

  • szpital dziecięcy w Olsztynie
  • szpital dziecięcy w Olsztynie
  • szpital dziecięcy w Olsztynie
  • szpital dziecięcy w Olsztynie
  • szpital dziecięcy w Olsztynie

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W szpitalu dziecięcym w Olsztynie powstał... park fitness
10 miesięcy temu

[…] szpitala podkreśla, że urządzenia do tej minisiłowni zostały tak dobrane przez szpitalnych […]

Szpital dziecięcy w Olsztynie ma nowy mikroskop neurochirurgiczny
7 miesięcy temu

[…] – Nowoczesny mikroskop neurochirurgiczny to urządzenie wyposażone w zaawansowaną kamerę w rozdzielczości 4K, pozwalające na powiększenie obrazu i dokładne obrazowanie operowanego mózgu i jego naczyń – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Dawid Larysz, kierownik Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły