28 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Dwa nowe tramwaje z Turcji wyruszą na torowisko

Musisz przeczytać

W piątek z zajezdni tramwajowej w Olsztynie wyruszą kolejne dwa nowe tramwaje z Turcji. Poinformował o tym prezydent Piotr Grzymowicz.

Przeczytaj również: Tramwaj z Turcji miał pierwszą awarię? “Nagle się zatrzymał”

Pierwsza Panorama opuściła olsztyńską zajezdnię 14 czerwca. Jednak turecki tramwaj wozi pasażerów wyłącznie na linii nr 2 z dworca Olsztyn Główny do pętli “Kanta”. Nowy skład, który jest nieco dłuższy od Solarisa Tramino, nie zmieściłby się bowiem na krańcówce przy Wysokiej Bramie, skąd startuje linia nr 1.

Co prawda w mieście mamy jeszcze tramwajową linię nr 3, ale ta swego czasu została okrzyknięta “tramwajem widmo”. A to z racji tego, że “trójka” na trasie Kortowo – dworzec obecnie nie kursuje.

Dwa nowe tramwaje z Turcji opuszczą zajezdnię

Jak już również informowaliśmy, stolica Warmii i Mazur długo czekała na to, aby nowe tramwaje z Turcji zaczęły wozić pasażerów. Powodem były przedłużające się w nieskończoność odbiory techniczne.

Teraz jednak wydaje się, że wszystko na szczęście wraca na odpowiednie tory. Otóż w piątek z zajezdni wyjadą dwa kolejne tramwaje z Turcji, o czym poinformował na Twitterze prezydent Olsztyna.

“Kolejne dwa odebrane i dopuszczone do ruchu tureckie tramwaje. W piątek będą jeździć po trasach tramwajowych w Olsztynie” – napisał Piotr Grzymowicz.

Turecki pojazd od Durmazlara jest niskopodłogowy i dwukierunkowy. Tramwaj jest również dłuższy od Solarisów Tramino – ma 32,5 m długości, do tego – tak jak obecne – 2,5 m szerokości. W sumie może pomieścić 208 pasażerów. Drzwi za kabinami motorniczego są jednoskrzydłowe, natomiast pozostałe cztery pary dwuskrzydłowe.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły