24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Turecka Panorama wyrusza w końcu na torowisko

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Turecka Panorama wyruszy dzisiaj (14 czerwca) z przystanku “Dworzec Główny”. Co ważne, pierwszy z tramwajów Durmazlara na pokład zabierze również pasażerów.

Biuro prasowe olsztyńskiego ratusza poinformowało w poniedziałek rano, że turecka Panorama wyruszy z Dworca Głównego o godz. 11:41. Nowy pojazd we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie pasażerowie będą mogli spotkać na na trasie Dworzec Główny – Kanta.

Panorama to tramwaj tureckiej firmy Durmazlar wyprodukowany dla Olsztyna. Pierwszy skład przyjechał do stolicy regionu w lutym 2019 roku. Później pomyślnie przeszedł homologację. Ponad rok musieliśmy jednak czekać na to, by tramwaj przeszedł odbiory techniczne. Więcej pisaliśmy o tym między innymi tutaj.

Turecki pojazd od Durmazlara jest niskopodłogowy i dwukierunkowy. Tramwaj jest również dłuższy od Solarisów Tramino – ma 32,5 m długości, do tego – tak jak obecne – 2,5 m szerokości. W sumie może pomieścić 208 pasażerów. Drzwi za kabinami motorniczego są jednoskrzydłowe, natomiast pozostałe cztery pary dwuskrzydłowe.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły