29 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Tramwaj z Turcji miał pierwszą awarię? “Nagle się zatrzymał”

Musisz przeczytać

Na kilka minut nasz nowy tramwaj z Turcji “zwiesił się” na Sikorskiego z pasażerami w środku – poinformował nas czytelnik. O przyczyny zapytaliśmy w olsztyńskim MPK.

Przeczytaj również: Turecki tramwaj zużywa mniej energii, ale pomieści też nieco mniej pasażerów niż Solaris

Panorama, czyli nowy tramwaj z Turcji, od poniedziałku wozi pasażerów po Olsztynie. Pojazd jest nieco dłuższy od Solarisa Tramino, dlatego obsługuje wyłącznie tramwajową linię nr 2. Dlaczego? Krańcówka przy Wysokiej Bramie, gdzie zatrzymuje się “jedynka”, jest zbyt krótka i Panorama po prostu się tam nie zmieści. A linia nr 3, jak wiadomo, obecnie nie kursuje.

Tramwaj z Turcji ma za sobą pierwszą awarię?

Wizualnie zastrzeżeń do nowych tramwajów mieć raczej nie można. Okazuje się jednak, że kilka dni po wypuszczeniu Panoramy na olsztyńskie torowisko pojawił się już pierwszy problem.

– Może warto zainteresować się tematem, jak tureckie tramwaje sprawują się na olsztyńskich torach. W czwartek około godziny 16.30 Panorama “zawiesiła się” zaraz za przystankiem “Andersa” w stronę centrum. Pojazd stał w bezruchu minimum pięć minut – poinformował nas czytelnik.

I dodał: – Obserwowałem, co się wydarzy, czy motorniczy wypuści pasażerów. Ale po kilku minutach tramwaj w końcu ruszył. Ale i tak zblokował ruch i spowodował opóźnienie, bo w międzyczasie podjechała “jedynka” i musiała czekać na przystanku.

MPK tłumaczy

O przyczyny unieruchomienia Panoramy na torowisku zapytaliśmy w MPK. – Faktycznie, w pewnym momencie system zgłosił problem z układem hamulcowym tramwaju – mówi nam Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK w Olsztynie.

Dodaje, że po restarcie systemu przez motorniczego wszystko wróciło do normy.

– Zespół Durmazlara, który pracuje przy nowych tramwajach, sprawdzi, dlaczego system pokazał błąd. Prawdopodobnie jest to wyłącznie kwestia oprogramowania, ale musimy poczekać na oficjalne wyjaśnienie tej sprawy – stwierdza Cezary Stankiewicz.

Przypomnijmy, że obecnie Olsztyn posiada 5 z 12 zamówionych pojazdów. Kolejny turecki tramwaj powinien dojechać w ten weekend. Pojazdy produkowane dla Olsztyna są niskopodłogowe i dwukierunkowe. Mają 32,5 m długości i 2,5 m szerokości.

Panorama, mimo że jest o około 3 m dłuższa od Solarisów, może pomieścić nieco mniej pasażerów – 208 (Solaris – 216), z czego 38 na miejscach siedzących (cztery miejsca są składane). Drzwi za kabinami motorniczego są jednoskrzydłowe, natomiast pozostałe cztery pary dwuskrzydłowe, podobnie jak w Solarisach.

  • tramwaj turcji
  • tramwaj turcji

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolejna, ta sama awaria Panoramy. Co dolega olsztyńskim tramwajom?
6 miesięcy temu

[…] już kolejna awaria tureckiej Panoramy. Przypomnijmy, w czerwcu system zgłosił problem z układem hamulcowym tramwaju. Panorama “zawiesiła się” zaraz za przystankiem “Andersa” w stronę […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły