27 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Olsztyn. Od 1 sierpnia więcej zapłacimy za wodę i ścieki

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Od niedzieli w Olsztynie zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki taryfowe za wodę i ścieki. Decyzję wydało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Białymstoku.

W Olsztynie taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę w gospodarstwach domowych wynosi obecnie 4,33 zł. Z kolei taryfa za zbiorowe odprowadzenie ścieków to 6,43 zł. Wszystko zmieni się jednak w niedzielę 1 sierpnia. Stawki poszły w górę.

Nowe stawki za wodę i ścieki

Na stronie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie pojawił się komunikat, informujący o nowych stawkach za dostawę wody i odbiór ścieków. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 1 sierpnia.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Białymstoku wydało decyzję 13 lipca. Taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w Olsztynie będzie obowiązywała przez trzy lata.

“W pierwszym roku obowiązywania taryfy (do 31 lipca 2022 roku) gospodarstwa domowe zapłacą za metr sześcienny wody 5,30 zł brutto, a za metr sześcienny ścieków – 7,48 zł brutto” – przekazały olsztyńskie wodociągi.

Na drzwiach wejściowych do klatek schodowych, m.in. na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty”, pojawiły się już komunikaty z prośbą o podanie stanów liczników wody na koniec lipca.

Nie wiadomo jednak, jaka taryfa będzie obowiązywała po 31 lipca przyszłego roku. Nie wiadomo również, czy zmieni się opłata abonamentowa i jaki cennik będzie obowiązywał na przykład przedsiębiorstwa. Do tematu wrócimy.

Zobacz więcej: nowe stawki opłat za wodę i śmieci.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sylwia
10 miesięcy temu

ile?? nie dłufgo będziemy płacili więcej niż w Warszawie.

Ela
10 miesięcy temu
Reply to  sylwia

Panuje Pandemia wszyscy krzyczą żeby dbać o czystość, myć często ręce
Wody zużywa się dużo więcej A smorzdowcy podnoszą ceny za wodę, a śmieci oplata wg. Zużycia wody
Czy ktoś myśli rozsądnie
W głowie się nie mieści jakie opłaty wymyślają narzekają w Warszawie na Trzaskowskiego A w Olsztynie to samo A może jeszcze będzie gorzej

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły