27 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Korfball Cup ponownie zagościł do Olsztyna

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Dwadzieścia zespołów wystąpiło w trzeciej już edycji Ukiel Beach Kids Korfball Cup. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Ukiel Olsztyn. To jedyny klub w naszym regionie, prowadzący szkolenie w tej niszowej dyscyplinie sportu.

– Początkowo turniej miał się odbyć w niedzielę 8 sierpnia, jednak ze względu na ulewne deszcze przenieśliśmy go na poniedziałek. I okazało się, że była to dobra decyzja – mówi Karol Majchrzak, prezes UKS Ukiel Olsztyn.

I dodaje: – Pogoda była idealna do gry na piasku, do tego świetna atmosfera plaży miejskiej i dodatkowe atrakcje dla dzieci uczestniczących w rozgrywkach sprawiły, że nawet najmłodszym zawodnikom, którym przyszło zmierzyć się ze sportową porażką, uśmiech nie schodził z twarzy.

Korfball Cup opanował plażę miejską

A trzeba przyznać, że emocji podczas meczów było dużo. Uczestnicy i widzowie, którzy pojawiali się wokół boisk (i nie byli to tylko rodzice uczestników, ale także plażowicze i turyści) byli zgodni, że mecze olsztyńskiego zespołu dobrze się ogląda.

– Nasz zespół U13 najpierw musiał wywalczyć swój awans z pierwszego miejsca po dodatkowej serii rzutów karnych, a później w samym finale – chyba wobec niespotykanej zwykle liczby widzów – ostatecznie nie poradził sobie z tym samym przeciwnikiem, przegrywając 3:4 – mówi Karol Majchrzak.

Na tym etapie wynik nie jest aż tak ważny, chociaż dzieciaki bardzo chciały zdobyć puchar, tak jak przed rokiem i dwa lata temu. Tym razem skuteczniejszy był Cirkus Konstancin.

– Jestem jednak zadowolony z jakości gry: rozprowadzania piłki, ustawiania się zawodników, szukania pozycji rzutowych. To, co należy poprawić, to z pewnością skuteczność rzutowa – stwierdza trener.

Z kolei w rozgrywkach najmłodszych zawodników – tym razem były to dzieci urodzone w 2011 roku i młodsi – zawodnicy z Olsztyna zajęli trzecie miejsce ustępując wyższych stopni podium Wesołej Szkole. Ku zdziwieniu opiekunów, znających podejście dzieci, które zwykle bardzo przeżywają brak zwycięstwa, dzieci stwierdziły że “miejsce na podium jest super!”. Z drugiej strony, można to zrozumieć, gdy zwróci się uwagę, że większość dzieci gra w korfball już kilka lat, a w turnieju Ukiel Beach Kids Korfball Cup grają od pierwszej edycji.

Koniecznie musimy też odnotować, że za świetną grę statuetkami zostali uhonorowani dwaj nasi zawodnicy: w kategorii U11 Filip Połomka, a w U13 Jan Wieremiej.

Dziki też oglądały zmagania

– To mega turniej, w którym z naszym klubem bierzemy udział co roku. Dużo atrakcji dla dzieci, a w tym roku jeszcze obecność reprezentantów Polski, którzy kibicowali najmłodszym zawodnikom jakby te grały co najmniej w mistrzostwach świata! To wszystko sprawia, że dzieci zapamiętają Olsztyn na długo – mówi Elżbieta Siemieniuk, trenerka UKS Cirkus Konstancin.

Ciekawostką, szczególnie dla gości, był również widok… rodziny dzików, która dość swobodnie przechadzała się pomiędzy boiskami a plażą.

Wróćmy jeszcze do wyników turnieju. Najszczęśliwsi mogą być zawodnicy z Warszawy – UKS Wesoła Szkoła, którzy puchary zdobyli w najmłodszej i najstarszej kategorii wiekowej. Z kolei rozgrywki w kategorii U15 totalnie zdominował UKS Maratończyk Koło, który większość swoich meczów wygrał do zera.

– Dziękujemy również naszym sponsorom i partnerom. Nasz turniej był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Olsztynie. Wsparli nas także Performance Partners, MS Olsztyn i Studio Urody Florentes. Jeszcze raz bardzo dziękujemy – mówi Karol Majchrzak.

***

Klasyfikacja turnieju U17: 1. UKS Wesoła Szkoła 2. UKS Maratończyk Koło 3. UKS Cirkus Konstancin; U15: 1. UKS Maratończyk Koło 2. AZS Wrocław 3. UKS Cirkus 1 Konstancin 4. UKS Wesoła Szkoła 5. UKS Cirkus 2 Konstancin; U13: 1. UKS Cirkus 3 Konstancin 2. UKS Ukiel Olsztyn 3. UKS Wesoła Szkoła 1 4. UKS Cirkus 1 Konstancin 5. UKS Iglica Wrocław UKS Cirkus 2 Konstancin UKS Wesoła Szkoła 2; U11: 1. UKS Wesoła Szkoła 1 2. UKS Wesoła Szkoła 2 3. UKS Ukiel Olsztyn 4. UKS Cirkus 1 Konstancin 5. UKS Cirkus 2 Konstancin

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pawel53
10 miesięcy temu

ciekawe

Wujek Jacek
10 miesięcy temu

Super są nogi Filipa, zwłaszcza lewa.

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły