16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Przed nami noc perseidów. Koniecznie trzeba pomyśleć życzenie!

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Dziś odbędzie się spektakularne przedstawienie spadających gwiazd. Przed nami kolejna noc perseidów. Na wspólne spoglądanie w niebo zaprasza Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Wystarczy wypatrzeć na niebie spadającą gwiazdę, zamknąć oczy i pomyśleć życzenie. Najlepszą nocą ku temu będzie ta z 12 na 13 sierpnia. Wtedy wówczas przypada szczyt aktywności roju perseidów, czyli spalających się w atmosferze fragmentów komety 109P/Swift-Tuttle.

Noc perseidów: Gdzie obejrzeć w Olsztynie?

I właśnie w czwartek 12 sierpnia warto wybrać się do olsztyńskiego planetarium i obserwatorium. Tam na gości czeka wiele atrakcji, m.in. animacje i warsztaty dla dzieci, zwiedzanie wystawy meteorytowej oraz wejście na taras widokowy.

O godz. 18 w olsztyńskim planetarium zagra Przemysław Rudź, który jest zarazem popularyzatorem astronomii i autorem popularnonaukowych książek i przewodników. Swoje utwory Rudź wzbogaca elementami harmonii rocka progresywnego. To muzyka prawdziwie unosząca słuchacza w przestrzeni ponad codzienną rzeczywistość.

Koncertowi muzyki elektronicznej towarzyszyć będzie widowisko laserowe. Natomiast o godz. 22 na budynku obserwatorium rozpocznie się pokaz grafiki laserowej.

Zobacz program Warmińskiej Nocy Perseidów – tutaj.

Meteorolodzy zapowiadają względnie dobre warunki do oglądania nieba. Zatem nie pozostaje nic innego jak przygotować koce lub wygodne leżaki i spoglądać w niebo w oczekiwaniu na spadające gwiazdy.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły