24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Stomil Olsztyn ma nowego trenera. To “Ferguson z Bytowa”

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W przyszłym sezonie Fortuna 1 Ligi olsztyński Stomil poprowadzi Adrian Stawski. W czwartek szkoleniowiec podpisał kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Zastąpił na tym stanowisku trenera Piotra Klepczarka.

Adrian Stawski ostatnio prowadził drugoligową Bytovię Bytów, z którą jest związany od zawsze. Niegdyś Bożydar Iwanow nowego trenera biało-niebieskich nazwał nawet “Fergusonem z Bytowa”.

Stomil Olsztyn ma nowego trenera

Stawski był jednym z najdłużej pracujących w jednym miejscu trenerem na szczeblu centralnym w Polsce. Od marca 2017 roku prowadził Bytovię w 144 meczach w roli pierwszego szkoleniowca. Odnosił również sukcesy, takie jak ćwierćfinał Pucharu Polski. Były też niestety trudne momenty – spadek do drugiej ligi w sezonie 2018/19. Pomagał również w ratowaniu klubu.

-. Zabieramy się za robotę, bo czasu jest bardzo mało. Trzeba zebrać grupę zawodników z charakterem – powiedział w pierwszym wywiadzie, opublikowanym na kanale Stomilu na YouTube. I dodał, że trwają rozmowy, dotyczące powołania nowego sztabu.

Pierwszy trening z drużyn Adrian Stawski ma poprowadzić już w najbliższy poniedziałek 28 czerwca. Szkoleniowiec związał się z “Dumą Warmii” na rok z opcją przedłużenia.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły