21 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Stomil Olsztyn może w końcu rozpocząć treningi grupowe

Musisz przeczytać

Pierwsze treningi indywidualne odbyły się z zachowaniem środków ostrożności. Jeden trener, jeden zawodnik. Minimalna odległość piętnaście metrów, do tego maseczki ochronne. Tak wyglądał pierwszy trening piłkarzy Stomilu Olsztyn po przerwie. Zespół ma również zgodę PZPN na wznowienie treningów w grupach.

Można powiedzieć, że piłkarze Stomilu Olsztyn – podobnie zresztą jak inni sportowcy – mieli wymuszone wakacje. Bo tak trzeba nazwać blisko dwumiesięczną przerwę od treningów.

W końcu Stomiliowcy wrócili na murawę. Ale jeszcze w niepełnym składzie – wszystko musiało odbyć się z zachowaniem środków ostrożności. Środowe (6 maja) zajęcia odbyły się w formule jeden na jeden (trener – zawodnik). Trzeba było również zachować minimalną odległość piętnastu metrów, a dodatkowo szkoleniowcy musieli mieć na twarzy maseczki ochronne.

Fot. Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com

Piłkarze opowiadali (ze względów bezpieczeństwa treningi odbywają się bez udziału mediów), że nie wchodzili do budynku stadionu, ale przyjeżdżali już gotowi do treningu. Dodatkowo, w drodze z samochodu do miejsca treningowego każdy zawodnik musiał mieć na twarzy maseczkę ochronną, a po treningu szedł od razu do samochodu.

Olsztyński klub chce jak najszybciej rozpocząć treningi grupowe, dlatego też następnego dnia piłkarze, sztab szkoleniowy, a także pracownicy Stomilu przeszli testy na koronawirusa. Wszystko po to, żeby sprawdzić, czy ktoś w przeszłości przebył zakażanie Covid-19 albo czy jest zakażony. Poza tym badania to jeden z wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który podejmuje decyzję o możliwości wznowienia zajęć grupowych.

Fot. stomilolsztyn.com

W sobotę sztab medyczny PZPN poinformował, że piłkarze Stomilu mogą wznowić zajęcia w grupach. Trenerzy już ustalają plany treningowe. Do wznowienia zajęć przygotowuje się również Fundacja Akademia Sportu Stomil Olsztyn.

Wśród drużyn pierwszoligowych zgodę na treningi w grupach uzyskały ponadto Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy i Odra Opole. Wcześniej akceptację na treningi grupowe do 14 osób uzyskały Miedź Legnica i Stal Mielec, które w ostatnim tygodniu maja przystąpią do rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły