20 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Piłka ręczna. Mistrzowie Polski spotkali się z marszałkiem

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Zawodnicy, trenerzy i działacze KS Szczypiorniak Olsztyn spotkali się z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem. Zostali zaproszeni nie bez powodu – nasi szczypiorniści zdobyli w tym roku tytuł mistrza Polski juniorów i wicemistrzostwo II ligi.

Spotkanie z młodymi szczypiornistami z Olsztyna odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim. Gustaw Marek Brzezin gościł część zawodników: Roberta Targońskiego, Filipa Lewalskiego i Macieja Retkiewicza. W spotkaniu uczestniczył też prezes, a zarazem trener Szczypiorniaka Konstanty Targoński i Leszek Dublaszewski, jeden z działaczy olsztyńskiego klubu.

Mistrzowie z Olsztyna spotkali się z marszałkiem

Marszałek Gustaw Marek Brzezin pogratulował olsztyńskim szczypiornistom znakomitych wyników i sukcesów w tym sezonie. I wręczył im pamiątkowe upominki. Od klubu natomiast otrzymał replikę koszulki mistrza Polski.

Przypomnijmy bowiem, że w marcu drużyna KS Szczypiorniak Olsztyn odniosła historyczny sukces, zdobywając tytuł mistrza Polski juniorów. Młodzi szczypiorniści otrzymali także indywidualne wyróżnienia.

W najlepszej siódemce turnieju znaleźli się: Robert Targoński (najlepszy środkowy rozgrywający turnieju) oraz Michał Safiejko (najlepszy prawy rozgrywający). Najlepszym bramkarzem został natomiast Jakub Ałaj, a najlepszym zawodnikiem Igor Graczyk. Zdobycie tytułu mistrza Polski juniorów jest największym osiągnięciem klubu w historii. Do tej pory było to trzecie miejsce MPJ z 2012 roku.

Na deser olsztyńscy szczypiorniści dołożyli jeszcze drugie miejsce w rozgrywkach II ligi. Warto też dodać, że wszystko to wydarzyło się w roku, w którym KS Szczypiorniak obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia.

  • marszałkiem
  • marszałkiem
  • marszałkiem
  • marszałkiem
  • marszałkiem

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły