24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Euro 2020. W Olsztynie powstała prywatna strefa kibica

Musisz przeczytać

Kibice piłki nożnej odliczają już godziny do pierwszego gwizdka na Euro 2020. W Olsztynie wszystkie mecze można obejrzeć w jednej, prywatnej strefie kibica na starówce. Warto jednak zajrzeć do innych lokali.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczynają się w piątek 11 czerwca wieczornym meczem w Rzymie pomiędzy Turcją i Włochami (godz. 21). Przypomnijmy, że turniej miał się odbyć w ubiegłym roku, ale z wiadomych powodów nie było to możliwe.

Euro 2020. W Olsztynie jedna strefa kibica

Władze UEFA przeniosły największą piłkarską imprezę na Starym Kontynencie na 2021 rok, ale nazwa została ta sama – Euro 2020. Pierwotnie turniej miał się również odbyć w dwunastu miastach-gospodarzach (w sumie w jedenastu państwach). W kwietniu tego roku z grona współorganizatorów wypadł jednak Dublin.

Długo nie było także wiadomo, czy turniej odbędzie się z udziałem publiczności oraz czy piłkarscy fani będą mogli śledzić rywalizację w pubach lub strefach kibica. Taka możliwość na szczęście się pojawiła, dlatego strefa kibica pojawi się także w Olsztynie. Organizuje ją Champion Pub na Starym Mieście.

– Zapraszamy do rezerwacji stolików w pubie i wszystkich do oglądania meczów w strefie kibica – zachęcają organizatorzy na swoim profilu na Facebooku.

Pub znajduje się przy ul. Podwale. – Decyzją prezydenta Olsztyna cały pobliski teren zostanie udostępniony na wyłączne potrzeby strefy kibica na miesiąc – od 11 czerwca (piątek), czyli na czas trwania UEFA Euro 2020 – mówi Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Warto jednak zajrzeć do wszystkich olsztyńskich lokali, które będą transmitować mecze rozpoczynającego się w piątek turnieju. To również pozwoli naszym gastronomikom odbić się finansowo po lockdownie.

Mecze Polaków na Euro 2020

Zapewne każdy kibic piłki nożnej o tym wie, ale przypomnijmy, że na Euro 2020 Polacy zagrają w grupie E. Swój pierwszy mecz podopieczni Paula Sousy rozegrają w poniedziałek 14 czerwca ze Słowacją (godz. 18 w Petersburgu).

Cztery dni później, w sobotę 19 czerwca, Biało-Czerwonych czeka arcytrudne spotkanie z Hiszpanią (godz. 21 w Sewilli). W środę 23 czerwca, czyli na koniec grupowych zmagań, Lewandowski i spółka zagrają ze Szwecją (godz. 18 w Petersburgu).

Wszystkie mecze tegorocznego Euro 2020 będą transmitowane w Telewizji Polskiej.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły