30 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Bosowisko na jeziorem Ukiel. To pierwszy taki piknik w Olsztynie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Chodzenie boso po szyszkach czy gałęziach, tworzenie stopami błotnego obrazu, a do tego gra w zośkę czy zabawy dla dzieci i dorosłych. W niedzielę na plaży miejskiej w Olsztynie odbędzie się piknik Bosowisko.

Członkowie Stowarzyszenia Chłopów Bosych w ten weekend będą zachęcać wypoczywających na plaży miejskiej w Olsztynie do chodzenia boso. W programie Bosowiska, bo tak nazywa się piknik, który w odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 czerwca, zaplanowano m.in. specjalną ścieżkę sensoryczną. Oczywiście na bosaka.

Pierwsze Bosowisko w Olsztynie

Bosowisko to także doskonała okazja, by jeszcze bardziej zbliżyć się do natury. Pomóc uwolnić nasze myśli ma wilgotna trawa i miękki piasek. Moc doznań, jakie daje chodzenie boso, gwarantowane.

To wydarzenie, jak mówią organizatorzy, jest skierowane nie tylko do tych, którzy już przemierzają świat bez obuwa, ale także dla tych, którzy chcieliby tego spróbować.

Bosowisko to pierwsza taka impreza w Olsztynie – mówi Zbigniew Nurzyński, współorganizator pikniku. – To nie tylko radosna parada bosonogich, ale także integrujące zabawy dla dzieci i dorosłych, koncerty oraz spotkania z bosomaniakami, którzy przemierzają świat bez obuwia przez cały rok – dodaje.

Warto już teraz zarezerwować sobie niedzielne popołudnie, bo atrakcji z pewnością nie zabraknie. Będą m.in. opowieści Chłopów Bosych, spacer boso po najbliższej okolicy, gra w zośkę. Ale także chodzenie – oczywiście boso – po szyszkach, wiórach, pniach i gałęziach. W programie znalazły się także tworzenie stopami błotnego obrazu na płótnie i koncerty.

Bosowisko odbędzie się na górce przy plaży miejskiej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel – za wypożyczalnią sprzętu sportowego i boiska do koszykówki. Początek o godz. 15:30. Impreza ma charakter pikniku, dlatego organizatorzy zachęcają, by wziąć ze sobą koce.

Współorganizatorem Bosowiska jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Zobacz wydarzenie na Facebooku.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły