29 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Zofia i Aleksander to najpopularniejsze imiona w Olsztynie

Musisz przeczytać

W ubiegłym roku w Olsztynie urodziło się 101 Zofii i 142 Aleksandrów. Drugi rok z rzędu są to również najpopularniejsze imiona w stolicy regionu. Jakie inne znalazły się jeszcze na podium?

* Przeczytaj także: Dwanaście miesięcy w Olsztynie, czyli subiektywne PODSUMOWANIE 2020 roku

Wybór imienia dla dziecka to temat, który wszyscy rodzice przerabiają na długo przed pojawieniem się niemowlaka na świecie. Niektórzy szukają inspiracji w internecie i czytają ich znaczenia. Inni spoglądają w kalendarz, a jeszcze inni ulegają modzie, a nawet presji rodziny.

Najpopularniejsze imiona w Olsztynie

A jak wygląda to w stolicy Warmii i Mazur? Okazuje się, że niemal identycznie jak przed rokiem przedstawia się lista najchętniej nadawanych w Olsztynie imion. Co ciekawe, Zofia i Aleksander zajmują pierwsze miejsca już drugi rok z rzędu.

W 2020 roku w Olsztynie urodziło się 101 Zofii. W czołówce najpopularniejszych imion były także Zuzanna, Hanna, Julia, Maja i Pola. Natomiast małych Aleksandrów stolica Warmii i Mazur ma o 142 więcej. Na kolejnych miejscach wśród najpopularniejszych imion męskich znaleźli się natomiast Antoni, Jan, Franciszek, Stanisław i Mikołaj.

Oznacza to także, że olsztyńscy rodzice przy wyborze imienia dla swojego dziecka najchętniej czerpią z polskich tradycji. Dodajmy też, że w ubiegłym roku w Olsztynie urodziło się ponad 4400 dzieci. Wśród nich 2167 dziewczynek i 2245 chłopców.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły