24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Z Szyman polecimy do Chorwacji! Już można kupować bilety na wakacje

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Bezpośrednie loty z Szyman do Rijeki w Chorwacji rozpoczną się 3 lipca i będą realizowane do 4 września. Wakacyjne połączenia obsługiwane będą przez LOT samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Loty będą realizowane w każdą sobotę. Z Chorwacji samoloty odlecą o godz. 12, natomiast w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach wylądują o godz. 14.05. Z kolei z Szyman wylecą o godz. 14.50 i wylądują w Chorwacji o godz. 16.50.

Z Szyman na wakacje do Chorwacji

– Pandemia na długo zamroziła najmłodsze polskie lotnisko, ale wciąż wspieramy starania jak najszybszego powrotu do normalności również w ruchu lotniczym na Warmii i Mazurach – przyznaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

I dodaje: – Przed Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury stoi teraz zadanie sukcesywnego zwiększania liczby pasażerów i poszerzania oferty. Kolejne nowe połączenie jest potwierdzeniem, że proces odmrażania postępuje w dobrym kierunku. 

Rijeka, trzecie co do wielkości miasto Chorwacji położone w Zatoce Kvarner nad Morzem Adriatyckim, słynie z malowniczych krajobrazów rozciągających się ze wzgórza Trsat, urzekających plaż i tętniącego życiem Starego Miasta. Turystom oferuje wszystkie atrakcje nadmorskiego kurortu i stanowi jednocześnie idealny punkt wypadowy do dalszej eksploracji chorwackiego wybrzeża – m.in. oddalonej o 7 km wyspy Krk, docenianej za historyczne zabytki, czy Riwiery Opatija, obfitującej w kamieniste plaże, długie promenady i restauracje serwujące dania kuchni regionalnej.

Bilety w cenie od 249 zł za osobę za podróż w dwie strony dostępne są już w sprzedaży na stronie www.lot.com oraz w wybranych biurach podróży.

Władze lotniska w Szymanach zapewniają, że bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów są priorytetem zarówno dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, jak również Polskich Linii Lotniczych LOT. Dlatego też wszystkie rejsy realizowane są z zachowaniem najwyższych standardów i zgodnie z zaleceniami sanitarnymi.

Pracownicy lotniska oraz linii lotniczej są ponadto wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maseczki i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Osoby wchodzące na terminal pasażerski zobowiązane są do pomiaru temperatury ciała, noszenia maseczki ochronnej i zachowania dystansu społecznego, tam gdzie to możliwe.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły