32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Nowy kierunek z lotniska w Szymanach. Pierwszy rejs na początku wakacji

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Z lotniska w Szymanach polecimy do Wrocławia – taką informację przekazał właśnie irlandzki przewoźnik Ryanair. Pierwszy rejs zaplanowano na początku lipca tego lotu.

Ryanair ogłosił we wtorek nową krajową trasę na tegoroczne lato. Propozycja irlandzkiego przewoźnika to duża szansa dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Nowe połączenie z lotniska w Szymanach

Ze względu na rządowe obostrzenia z lotniska w Szymanach można polecieć teraz tylko do Krakowa. Czasowo zawieszone są rejsy do Londynu i Dortmundu. Tak mała liczba lotów w siatce połączeń przełożyła się niestety na liczbę pasażerów odprawianych z lotniska – w lutym było ich ponad 500.

Jednak nasz port może nieco odbić się od finansowego dołka dzięki nowemu połączeniu. Jak poinformowali przedstawiciele Ryanaira, z lotniska w Szymanach polecimy niedługo do Wrocławia.

Połączenie będzie wykonywane od 2 lipca dwa razy w tygodniu i stanie się częścią letniego rozkładu lotów irlandzkiego przewoźnika z Polski.

– Mając na uwadze stale zmieniające się ograniczenia, klienci mogą teraz rezerwować lot na zasłużony wypoczynek wiedząc, że jeśli będą musieli zmienić datę podroży, mogą to zrobić dwukrotnie aż do 31 października i to za zero złotych opłaty za taką zmianę – mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu  Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ile za bilet do Wrocławia?

Z uruchomienia nowego połączenia cieszą się także władze województwa. – Start nowego połączenia pomoże uskrzydlić nasze lotnisko w tym trudnym, pełnym ograniczeń czasie – uważa marszałek Gustaw Marek Brzezin.

I dodaje: – Rozkład lotów będzie sprzyjać mieszkańcom dwóch, niemal skrajnie oddalonych od siebie regionów, by choćby spędzić udany weekend, gdy już sytuacja stanie się bardziej bezpieczna. To także bardzo dobry krok ku odmrażaniu działalności naszego regionalnego lotniska.

Z okazji uruchomienia nowej trasy z lotniska w Szymanach Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 113 zł na podróż do października 2021. Bilety w promocyjnej cenie można kupić na www.ryanair.com tylko do niedzieli 21 marca.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ejlot
1 rok temu

Wpadła mi w ręce informacja o lotach z lotniska w Zielonej Górze. Miasto jest mniejsze (trochę) od Olsztyna, ale jego oraz przyległego regionu mieszkańcy, mogą z tamtejszego lotniska wyruszać na wypoczynek do tzw. ciepłych krajów. Polecam przenieść to na nasze regionalne lotnisko. Nasi turyści nie musieliby w tym celu zaliczać lotnisk w Katowicach czy Warszawie. A jak to zrobić? Po prostu udać się do Zielonej Góry i tam zapytać kompetentne osoby. Życzę powodzenia!

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły