16 C
Olsztyn
czwartek, 30 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Terlecki potwierdza: Lidia Staroń kandydatką na rzecznika praw obywatelskich

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Senator z Olsztyna Lidia Staroń będzie nową kandydatką PiS-u na rzecznika praw obywatelskich. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że ugrupowanie zgłosi jej kandydaturę w czwartek.

Senat odrzucił kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego z PiS-u na rzecznika praw obywatelskich, a tym samym cały proces wyboru rozpoczął się od nowa. W czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że nową kandydatką PiS-u na stanowisko RPO będzie Lidia Staroń, niezależna senator z Olsztyna.

Terlecki przekonywał, że senator Staroń zyska poparcie wszystkich ugrupowań Zjednoczonej Prawicy, a także zostanie zaakceptowana w Senacie. Największą przeszkodą może być natomiast to, że Lidia Staroń nie posiada wykształcenia prawniczego.

Ciekawa była również argumentacja szefa klubu PiS, który na pytanie, dlaczego to Lidia Staroń jest najlepszą kandydatką na rzecznika praw obywatelskich, odpowiedział: “Między innymi dlatego, że bardzo chce”.

Warto również przypomnieć, że Sejm i Senat już czterokrotnie odrzucały kandydatów na RPO. Dwukrotnie jedyną kandydatką była mecenas Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polski 2050 Szymona Hołowni. Nie uzyskała jednak poparcia Sejmu. Za trzecim razem Sejm powołał na RPO kandydata PiS-u Piotra Wawrzyka, ale tym razem zgody na tę kandydaturę nie wyraził Senat. Za czwartym razem Senat nie wyraził zgody na powołanie na RPO posła PiS-u Bartłomieja Wróblewskiego.

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
1 rok temu

Pani senator już nie jest kandydatką, mimo że bardzo chciała.

???
1 rok temu
Reply to  Natalia

Jak to nie jest, jak jest?

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły