22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Wojciech Maksymowicz odszedł z Porozumienia i dołączył do Polski 2050

Musisz przeczytać

Wojciech Maksymowicz odszedł z Porozumienia. Jednocześnie polityk z Warmii i Mazur przeszedł do koła parlamentarnego Polska 2050 Szymona Hołowni. – Nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia. A taką zapowiada zurzędniczała koncepcja tzw. “Polskiego Ładu” – w ten sposób profesor poinformował o wstąpieniu do Polski 2050.

Porozumienie Jarosława Gowina straciło swojego wiceprezesa i posła z Warmii Mazur. Z partii odeszli Robert Anacki i Wojciech Maksymowicz. Wiceprezes Anacki o swojej decyzji poinformował w środę wieczorem na Twitterze.

Prof. Maksymowicz odszedł z Porozumienia

Robert Anacki pożegnał się z partią, by pokazać swoją solidarność z prof. Wojciechem Maksymowiczem, który w połowie kwietnia był oskarżany o nieetyczne eksperymenty medyczne, które pod jego nadzorem miały odbywać się na UWM w Olsztynie. W środowy wieczór pojawiały się także informacje, że również profesor Wojciech Maksymowicz odejdzie z Porozumienia.

W czwartek rano potwierdziły się te informacje. Prof. Maksymowicz odszedł z partii Porozumienie Jarosława Gowina i dołączył do koła parlamentarnego Polska 2050 Szymona Hołowni. – Wojtku, bardzo się cieszę, że do nas dołączasz – mówił Szymon Hołownia na krótkiej konferencji prasowej w Sejmie.

I dodał: – Cieszę się, że pan profesor Maksymowicz odnajduje w naszym programie nadzieję dla Polski. Podobnie jak my widzi konieczność odważnych decyzji, które rzeczywiście zreformują ochronę zdrowia po 30 latach rynku cierpienia. Wojtku, jesteś wspaniałym człowiekiem, wspaniałym lekarzem. Możemy ci zaufać i bardzo się cieszę, że od dzisiaj będziemy wspólnie próbować urzeczywistniać tę nadzieję.

“W centrum mojego życia zawsze było dobro pacjentów. Teraz w interesie ludzi chorych i potrzebujących pomocy nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia. A taką zapowiada zurzędniczała koncepcja tzw. “Polskiego Ładu”. Szukając mądrych projektów politycznych, bliskie mi rozwiązania odnalazłem w dojrzałym programie opracowanym przez Polska 2050. Ten program w dużej mierze jest zbieżny z wieloma głosami ekspertów i moim własnym doświadczeniem oraz przemyśleniami. Ufając determinacji i wiedzy ludzi Szymona Hołowni, postanowiłem do nich przyłączyć i razem naprawiać Polskę” – napisał Wojciech Maksymowicz na Facebooku.

Prof. Maksymowicz wystąpił najpierw z klubu PiS, a teraz odszedł z Porozumienia

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia Wojciech Maksymowicz opuścił parlamentarny klub Prawa i Sprawiedliwości.

Była to reakcja posła na doniesienia na temat jego osoby jako lekarza. Ministerstwo Zdrowia domagało się wyjaśnień w sprawie “ewentualnych eksperymentów medycznych” na płodach, które miały odbywać się w Olsztynie pod nadzorem profesora Maksymowicza.

– Oświadczam, że nigdy ja ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach, badań na żywych płodach ludzkich ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji. Dla mnie życie ludzkie jest najwyższą wartością i myślę, że nie muszę tego udowadniać – mówił w kwietniu Wojciech Maksymowicz.

Wcześniej polityk z Olsztyna skrytykował też działanie służby zdrowia i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. – Nie da się ukryć, że ten system nie jest najlepiej zorganizowany. I to jest spora porażka ministra Niedzielskiego – stwierdził profesor.

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon Hołownia odwiedzi Olsztyn i porozmawia z mieszkańcami
10 miesięcy temu

[…] też o tym, czym się zajmujemy, do czego dążymy i jak chcemy to osiągnąć – mówi prof. Wojciech Maksymowicz. – Czekamy na państwa w sobotę nad jeziorem Ukiel – […]

- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły