18 C
Olsztyn
sobota, 25 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Wiemy, kto wykona dokumentację czterech obwodnic na Warmii i Mazurach

Musisz przeczytać

Drogowcy z GDDKiA wybrali wykonawców dokumentacji projektowej obwodnic Olsztyna, Dywit, Szczytna i Pisza. Najlepsze oferty złożyły firmy z Katowic. Umowy mają zostać podpisane jeszcze w tym miesiącu.

Zakończyły się prace komisji przetargowych, które zajęły się oceną ofert na wyłonienie wykonawców dokumentacji projektowej obwodnic Olsztyna, Dywit, Szczytna i Pisza. Weryfikacji, oprócz ceny, podlegały również kwalifikacje i doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia.

Poznaliśmy wykonawców dokumentacji obwodnic

Jeśli chodzi o północną obwodnicę Olsztyna i obwodnicę Dywit (w ciągu DK 51), najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Trakt z Katowic, które wyceniło zadanie na 3 759 495 zł. Termin realizacji – 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie studium korytarzowego oraz studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowej.

Konsorcjum z Katowic wykona również dokumentację projektową obwodnicy Pisza (DK 58 i 63). Oferta wynosi 2 230 297,50 zł. Termin realizacji – 40 miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz materiałów do decyzji środowiskowej.

Firma Ivia, również z Katowic, za 4 mln 797 tys. zł przygotuje z kolei dokumentację obwodnicy Szczytna (DK 53, 57 i 58). Termin realizacji zadania wynosi 37 miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej.

Umowy na dokumentację obwodnic jeszcze w maju?

Teraz wszystkie firmy, które wystartowały w przetargach, do 17 maja mają czas na wniesienie ewentualnych odwołań. Jeśli ich nie będzie, a do tego uprawomocni się wyrok Krajowej Izby Odwoławczej oddalający odwołanie wniesione w przetargu dotyczącym obwodnicy Szczytna, drogowcy będą mogli podpisać umowy.

– Umowy z wybranymi wykonawcami planujemy podpisać w drugiej połowie maja – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa obwodnic Olsztyna, Dywit, Szczytna i Pisza to zadania realizowane z rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Oprócz nich na Warmii i Mazurach powstaną również obwodnice Smolajn i Gąsek. Łącza suma wszystkich 100 obwodnic wyniesie około 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.

  • obwodnic
  • obwodnic

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły