24 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

W kościele na Mazurach modlono się o unicestwienie urządzeń i wież technologii 5G. Szybka reakcja kurii

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie od kilku dni odprawiano msze święte w nietypowej intencji “unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. Takie nabożeństwa miały odbywać się codziennie. Zareagowała archidiecezja warmińska.

Intencje mszy świętych w parafii w Mrągowie obiegły internet i wywołały lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. O sprawie pisali m.in. dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, Robert Biedroń i jezuita Grzegorz Kramer, który skomentował to tak: “Gdyby to nie było prawdziwe, to byłoby śmieszne…”.

* Dalsza część artykułu znajduje się pod postem.

Msze święte w intencji unicestwienia 5G

Jak dowiedzieliśmy nieoficjalnie, intencje “unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G” zamówiło dwoje parafian mrągowskiego kościoła.

Nabożeństwa w tej niecodziennej intencji miały odbywać się przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku. Według naszych informacji, na spore poruszenie tym tematem w sieci zareagowała archidiecezja warmińska, a jej przedstawiciele mieli rozmawiać z proboszczem mrągowskiej parafii.

Przedstawicielom kurii najwyraźniej nie spodobało się odprawianie mszy świętych w takiej właśnie intencji, ponieważ grafik stronie internetowej parafii został już zaktualizowany. W rubrykach, gdzie jeszcze do niedawna widniały nietypowe intencje “unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G” jest teraz pusto.

Proboszcz parafii w Mrągowie przyznał z kolei, że intencje zostały opacznie napisane, bo chodziło nie tyle o samą technologię 5G, co o zagrożenia, jakie za sobą niesie.

5g
Nietypowe intencje zniknęły z grafika Fot. Zrzut ekranu ze strony internetowej parafii

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły