Connect with us

Witaj, czego szukasz?

środa, 26 stycznia 2022. Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

Reklama AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn

UWM

W Kortowie powstanie plac zabaw dla dorosłych i nowy klub muzyczny?

kortowie
Fot. Archiwum UWM w Olsztynie

Już niedługo w olsztyńskim Kortowie mogą powstać nowe miejsca aktywności studenckiej i rekreacji. W zakończonych niedawno konsultacjach studenci i pracownicy UWM zgłosili ponad 50 propozycji.

Subskrybuj Ukiel Magazine na Google News

Tworzenie nowych miejsc aktywności studenckiej i rekreacji w miasteczku akademickim to jeden z elementów Strategii Rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na lata 2021-2030. Uczelnia chce zachęcać do zdrowego i aktywnego trybu życia, m.in. poprzez program KortoSport.

W Kortowie powstaną nowe miejsca rekreacji

Jednym z planów na ten rok było utworzenie listy propozycji. – Prowadziliśmy rozmowy z osobami najbardziej zainteresowanymi, czyli studentami i pracownikami naszej uczelni. To nasze wspólne dobro i wspólnie powinniśmy ustalać, jak ono powinno wyglądać – mówi Bogusław Stec, kanclerz UWM.

W tym celu stworzono wirtualną tablicę do zgłaszania pomysłów i ogólnej dyskusji na temat wyglądu kampusu. Studenci i pracownicy olsztyńskiej uczelni zgłosili w sumie 56 propozycji. I trzeba przyznać że niektóry są oryginalne, jak na przykład stworzenie placu zabaw dla dorosłych, galerii sztuki pod chmurką czy nowego klubu muzycznego.

Osoby, które wzięły udział w wirtualnych konsultacjach, sugerowały również m.in. poszerzenie plaży kortowskiej. Wśród propozycji znalazły się ponadto utworzenie nowych miejsc do grillowania, wyznaczenie stref biwakowych, ale też organizacja cyklicznych zajęć sportowych.

Teraz wszystkimi pomysłami zajmie się kolegium rektorskie UWM. Niewykluczone, że powstaną też nowe propozycje. Kanclerz UWM zaproponował na przykład utworzenie zjeżdżalni na Górce Kortowskiej. – To była prowokacja, która miała wywołać dyskusję i zachęcić do udziału w konsultacjach. I jak widać mamy o czym rozmawiać i o czym myśleć – dodaje Bogusław Stec.

Nowe miejsca rekreacji w Kortowie mają powstać w latach 2022-2024.

Źródło: własne, UWM w Olsztynie, Radio UWM FM

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POLECAMY