22 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

12-latek wymalował swastyki w skateparku

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

W orzyskim skateparku ktoś wymalował swastyki. Sprawcą okazał się 12-latek z Ełku. Teraz sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację od urzędnika orzyskiego ratusza, że w miejscowym skateparku na różnego rodzaju elementach ktoś namalował symbole przypominające swastyki. Ustalenie sprawcy było tylko kwestią czasu, ponieważ miejsce to objęte jest miejskim monitoringiem.

12-latek z Ełku wymalował swastyki

I to właśnie monitoring zarejestrował grupkę chłopców bawiących się na terenie skateparku. Jeden z nich rysował coś markerem po różnych elementach.

Okazało się, że były to symbole przypominające swastyki i inne tego typu niedozwolone symbole. Wykorzystując to nagranie, policjanci ustalili, że autorem tych rysunków jest 12-latek z Ełku.

Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia, funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z chłopcem w obecności matki. – 12-latek powiedział, że bez powodu rysował sobie po rampie symbole, które widział wcześniej w internecie. Tłumaczył policjantom, że nie wiedział, co one oznaczają. Myślał, że mają pozytywne znaczenie – mówi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Nastolatek żałował swojego zachowania i przeprosił. Matka chłopca zapewniła ponadto, że ustalą w orzyskim Urzędzie Miejskim, w jaki sposób mogą naprawić wyrządzoną szkodę. Z uwagi na wiek chłopca sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Dodajmy, że artykuł 256 Kodeksu karnego mówi: „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły