27 C
Olsztyn
piątek, 24 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Budowa drugiej linii tramwajowej w Olsztynie. Zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotowuje się do zmiany harmonogramu sygnalizacji świetlnych na niektórych skrzyżowaniach na Jarotach. Ma to związek z tramwajową inwestycją, która za kilka dni rozpocznie się w południowej części Olsztyna.

Przeczytaj również: Tutaj może dojść do groźnej kolizji! Strzałka prowokuje do błędu czy winni są tylko kierowcy?

Zmiany harmonogramu sygnalizacji świetlnych mają związek z rozpoczynającą się inwestycją tramwajową w Olsztynie. Dotyczą trzech skrzyżowań na Jarotach: Witosa – Kanta, Witosa – Janowicza, a także Płoskiego – Dorantta.

Sygnalizacje świetne będą pracowały według poniższego schematu:

* poniedziałek – niedziela w godz. od 4:15 do 23:45: tryb trójkolorowy, w pozostałych godzinach tryb żółty puls (skrzyżowania ulic Witosa-Kanta oraz Witosa-Janowicza)

* poniedziałek – piątek w godz. od 6 do 21, sobota w godz. od 7:30 do 21, niedziela w godz. od 9 do 21: tryb trójkolorowy, w pozostałych godzinach tryb żółty puls (skrzyżowanie ulic Płoskiego/Dorantta)

– Zmiana harmonogramu czasów pracy sygnalizacji świetlnych na wymienionych skrzyżowaniach, w tym wydłużenie działania w trybie trójkolorowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz zmniejszenie ryzyka kolizji – tłumaczy w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT-u.

I dodaje: – Naturalnie związane jest to z utrudnieniami w ruchu, które wiążą się z rozpoczęciem inwestycji tramwajowej oraz przewidywanym zwiększeniem natężenia pojazdów na ulicach Witosa oraz Płoskiego.

Zmiany zaczną obowiązywać od soboty 31 lipca.


Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły