32 C
Olsztyn
wtorek, 28 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Szarpali dzieci za włosy i rzucali w nie różnymi przedmiotami… 3-latka walczy o życie w szpitalu

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Policjanci zatrzymali 33-letnią mieszkankę Orzysza i jej 30-letniego partnera. Są podejrzani o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec dwójki kilkuletnich dzieci. Starsza dziewczynka walczy o życie w szpitalu.

Śledczy ustalili, że matka dziewczynek i jej konkubent stosowali wobec dzieci różne formy przemocy fizycznej i psychicznej. 33-latka z Orzysza i 30-latek trafili do aresztu na trzy miesiące. Usłyszeli już zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dziećmi w wieku 2 i 3 lat.

Starsza dziewczynka walczy o życie w szpitalu

Matka dziewczynek i jej konkubent znęcali się nad dziewczynkami od dawna.

Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

– Krzyczeli na nie, wyzywali je, a do tego popychali, szarpali za włosy i rzucali w nie różnymi przedmiotami. Konkubent usłyszał też zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 3-letniej córki swojej konkubiny. Starsza dziewczynka z poważnym urazem głowy została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Policjanci ustalili ponadto, że 30-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. Miał bowiem do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo składania fałszywych zeznań.

Matce dziewczynek grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, a jej konkubentowi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Okazało się ponadto, że kobieta w przeszłości była już karana za znęcanie się nad swoimi córkami. Jak informują funkcjonariusze, kolejna sprawa jest w toku.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły