28 C
Olsztyn
niedziela, 26 czerwca, 2022
- Reklama -spot_img

Poprawi się bezpieczeństwo na krajowej “szesnastce”. Powstanie chodnik i oświetlenie

Musisz przeczytać

Redakcja
Kilka słów w redakcji

Drogowcy podpisali umowę na budowę chodnika, zatok autobusowych i oświetlenia wzdłuż krajowej “szesnastki” pomiędzy miejscowościami Długie i Kalinowo. Warta 3,7 mln zł inwestycja niedaleko Ełku poprawi bezpieczeństwo nie tylko pieszych, ale również kierowców.

W wielu miejscach przy krajowej “szesnastce” brakuje poboczy czy chodników dla pieszych. Niebezpiecznie jest na przykład pomiędzy miejscowościami Długie i Kalinowo niedaleko Ełku. Jednak za kilka miesięcy bezpieczeństwo na tym odcinku poprawi się.

Inwestycja na Mazurach poprawi bezpieczeństwo

Drogowcy z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisali właśnie umowę na budowę chodnika wraz z zatokami autobusowymi i oświetleniem. Zadanie zrealizuje firma Ekodrom z Augustowa.

Drogowcy podkreślają, że celem inwestycji jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu, ale także bezpieczeństwo kierowców i podróżnych.

Inwestycja zakłada budowę chodnika o szerokości 2 m i długości 1,5 km wzdłuż krajowej “szesnastki”. – Powstaną także dwie zatoki autobusowe, oświetlenie drogi w miejscowości Długie wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych – mówi Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.


Przeczytaj również: Przy drogach krajowych na Warmii i Mazurach powstaną trasy rowerowe


Przy okazji inwestycji wykonawca wybuduje także kanalizację deszczową. Ponadto pojawi się oznakowanie pionowe i poziome wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Koszt inwestycji wynosi 3,7 mln zł. Na realizację zadania wykonawca ma osiem miesięcy.

Łukasz Biliński
Fundacja Kormoran

bezpieczeństwo
Inwestycja powstanie pomiędzy miejscowościami Długie i Kalinowo niedaleko Ełku Fot. Archiwum GDDKiA

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły