2 C
Olsztyn
czwartek, 19 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Nowe stawki za przejazd komunikacją miejską w Olsztynie. A co ze “starymi” biletami?

Musisz przeczytać

Od marca obowiązują nowe stawki za przejazd komunikacją miejską w Olsztynie. Więcej trzeba zapłacić m.in. za bilety jednorazowe i krótkookresowe. A co z biletami kupionymi przed zmianą cennika?

Nowy cennik zaczął obowiązywać w poniedziałek 1 marca. Droższe są bilety jednorazowe i krótkookresowe: 30-, 45-, 90-minotowy, a także 24-godzinny i dobowy.

Nowe stawki za przejazd komunikacją miejską w Olsztynie

Normalny bilet jednoliniowy i 30-minutowy kosztuje teraz 3,4 zł (ulgowy 1,7 zł). Wcześniej kosztowały odpowiednio 3 i 1,5 zł. Stawka za normalny bilet 45-minutowy wynosi natomiast 4,4 zł (ulgowy 2,2 zł). Z kolei za normalny bilet 90-minutowy trzeba zapłacić 6,4 zł (ulgowy 3,2 zł).

Z 10 do 12 zł podrożał też normalny bilet dobowy. Za bilet 3-dobowy pasażerowie zapłacą 26 zł (normlany) i 13 zł (ulgowy). Nie zmieniły się jednak ceny biletów miesięcznych, 30-dniowych i trzymiesięcznych.

Spore oszczędności czekają natomiast tych pasażerów, którzy zdecydują się kupić bilet roczny. Teraz kosztują one 880 (normalny) i 440 zł (ulgowy). Wcześniej trzeba było za nie zapłacić odpowiednio 960 zł i 480 zł.

Przejazd komunikacją miejską w Olsztynie – co z wcześniej kupionymi biletami?

A co mają zrobić pasażerowie, którzy kupili bilety przed zmianą cennika? Jak informuje olsztyński ZDZiT, takie bilety można wykorzystać, ale wcześniej trzeba kupić tzw. bilet-dopłatę.

Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie:

– Takie bilety dostępne są obecnie w czterech Punktach Obsługi Klienta zlokalizowanych przy ul. Knosały 3 (siedziba ZDZiT), skrzyżowaniu ul. Kanta i ul. Witosa (przystanek tramwajowy), al. Piłsudskiego (Plac Dunikowskiego) oraz ul. Barcza (pętla autobusowa). Obecnie nie przewidujemy uruchomienia sprzedaży biletów “dopłaty” w biletomatach.

Zobacz nowy cennik za przejazd komunikacją miejską w Olsztynie:

komunikacją miejską olsztynie

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły