17 C
Olsztyn
środa, 18 maja, 2022
- Reklama -spot_img

Strażacy z Ostródy będą mieli nową siedzibę

Musisz przeczytać

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie będzie miała nową siedzibę przy drodze ekspresowej S7.

Do oficjalnego przekazania gruntów pod planowaną budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie wraz z jednostką ratoniczo-gaśniczą, doszło 12 maja w siedzibie Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

Grzegorz Kierozalski, dyrektor Oddziału Terenowego KOWR, wręczył Tomaszowi Ostrowskiemu, komendantowi PSP w Ostródzie, decyzję o przekazaniu nieruchomości w trwały zarząd.

Przekazane grunty o powierzchni 1,3256 hektara położone są w obrębie Górka. W najbliższym czasie przeprowadzone zostanie postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę dokumentacji projektowej, a rozpoczęcie budowy zaplanowano na rok 2023 – przyznał st. kpt. Grzegorz Różański.

Przypomnijmy, że także w Olsztynie strażacy będą mieli nową siedzibę – na ul. Witosa (Olsztyn. Tak będzie wyglądała nowa siedziba straży pożarnej – kliknij po więcej)

Lokalizacja miejsca nie jest przypadkowa. Analizy prowadzone przez wydział operacyjno-szkoleniowy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie pokazują, że w obrębie osiedli Jaroty, Pieczewo i Nagórki zamieszkuje – według statystyk – ok. 60 tys. mieszkańców. A nowa jednostka posłuży nie tylko mieszkańcom Olsztyna, ale również ościennym gminom położonym w południowej części powiatu olsztyńskiego: Purda, Stawiguda i Olsztynek. 

Należy również zwrócić uwagę, że zdecydowanie skróci się czas dojazdu wozów bojowych do wszystkich zdarzeń w tym rejonie, a jak doskonale wiemy dojazd szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego w kierunku tych osiedli jest bardzo utrudniony ze względu na liczbę pojazdów przemieszczających się po drogach Olsztyna – zaznacza wicekomendant KM PSP w Olsztynie Łukasz Jasiński.

Więcej artykułów

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -AC Beauty | Gabinet kosmetyczny Olsztyn | Kriolipoliza

Ostatnie artykuły